صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل ثبت احوال استان همدان از کاهش 13.5 درصدی ازدواج در استان طی 7 ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش هگمتانه، بابک بختیاری با اشاره به اینکه طی 7 ماه سال جاری تعداد 6 هزار و 509 واقعه ازدواج در استان همدان به ثبت رسیده است، از کاهش 13.5 درصدی ازدواج در استان طی 7 ماه سال جاری خبر داد.
وی با بیان اینکه به نسبت کاهش ازدواج در استان، شاهد کاهش طلاق نیز هستیم، گفت: در این راستا در سال جاری 2 هزار و 150 واقعه طلاق به ثبت رسیده است که این آمار نسبت به سال گذشته کاهش 4.1 درصدی داشته است.
مدیرکل ثبت احوال استان همدان یادآور شد: نرخ ازدواج‌های ثبت شده در استان برابر 7 است یعنی به ازای هر هزار نفر، تنها هفت واقعه ازدواج به ثبت می‌رسد.
بختیاری با اشاره به اینکه هم اکنون به ازای هر سه واقعه ازدواج در استان همدان یک مورد طلاق به ثبت می‌رسد، گفت: میانگین سن ازدواج برای زنان 25.4 و برای مردان 31.5 سال در سال جاری بوده است.
به نقل از مهر، این مسؤول در ادامه صحبت‌های خود، در خصوص دوام زندگی در مناطق شهری و روستایی استان همدان نیز تشریح کرد: میزان دوام ازدواج در مناطق شهری استان برابر 10.4 و در مناطق روستایی برابر 8.4 سال است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: