صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲
بهمن
۱۴۰۰

شماره
۴۹۹۰

امروز: ۳ (بهمن) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Sunday 2022 (Jan) 23

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ایران و جهان: رئیس سازمان محیط زیست کشور اعلام کرده است که هیچ یک از نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی حق استفاده از سوخت مازوت را ندارند که با توجه به مشکل آلودگی هوا به خصوص در زمستان‌های همدان و مازوت سوزی در نیروگاه شهید مفتح برای ما همدانی‌ها خبر بسیار مسرت بخشی است.

به گزارش هگمتانه، همدان جزو استان‌هایی است که در تابستان با غبار و گرد و خاک ناشی از دشت‌هایی که بیابانی شده و گاه گرد و خاک ناشی ازکشورهای همسایه به مرز هشدار می‌رسد و در زمستان نیز وارونگی هوا و مازوت سوزی نیروگاه شهید مفتح عامل آلودگی هوای زمستانی همدان است.

حال با ممنوع اعلام شدن مازوت سوزی در نیروگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی این امید در ما همدانی‌ها زنده می‌شود که دست کم از آلودگی زمستانه در استان کاسته خواهد شد.

علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی ممنوع است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فصل سرد سال و احتمال قطع شدن گاز نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی، برای سوخت جایگزین آنها باید فکر شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت خانه‌های صمت، نیرو و نفت باید برای تأمین سوخت نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی باید برنامه‌ریزی بکنند، گفت: ما نیز آمادگی کامل داریم تا از این واحدها حمایت کنیم و شرایط را برای رفع مشکل‌ آنها تسهیل کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از منع استفاده هر نوع سوخت‌های فسیلی برای نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی نزدیک به شهرها و کلان شهرها خبر داد و افزود: واحدهایی که از سوخت‌های فسیلی قرار است استفاده کنند باید با رعایت فاصله از شهرها باشند که بر اساس دستورالعمل سازمان محیط زیست تعریف شده است.

وی با بیان اینکه برخی از تالاب‌های کشور به مرز بحران رسیدند و نیاز است تا برای احیای آنها بدون فوت زمان وارد شویم، یادآورشد: یکی از این تالاب ها، شبه جزیره 69 هزار هکتار میانکاله مازندران، پناه‌گاه حیات است که در بازدید میدانی از این تالاب، بررسی‌های لازم صورت پذیرفت.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: