صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : باغبان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ و ادب صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۷۰

امروز: ۲۷ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Apr) 16

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه فرهنگی: کجای این خاک بودی، زیر کدام آسمان، آن لحظه که این کلمات از قلب پرشورت جاری می‌شد؟ زیر آتش کدام خمپاره وآماج کدام گلوله برایم نوشتی حرف هایت را؟ چه حالی داشتی وقتی با تمام وجودت جانت را گذاشته بودی لابلای واژگان پرپر و می‌نوشتی از عبورت؟ می‌نوشتی از افق‌های گلگون، از جوانه‌های روییده در خاک‌های تفتیده. تو می‌نوشتی و امروز منم که می‌خوانمش، منم که صدای تو شده ام در خواب‌های سنگین دنیا. تو می‌نوشتی و امروز مائیم که کلمات تو را فریادیم، چشم هایت را بیداریم و دستانت را در اهتزاز،‌ای جاودانه تاریخ!

«بسم الله الرحمن الرحیم»

امت قهرمان و شهیدپرور،‌ای عزیزان هرگز خدا را فراموش نکنید و همیشه با خدا رابطه داشته باشید که رابطه با خدا یعنی رابطه با آخرت.

ای جوانان خود را گرفتار مال، ثروت، پست، مقام و خلاصه این هواهای نفسانی که همان شیاطین هستند نکنید و تنها وصیت من این است که همیشه به یاد مرگ و به یاد خدا باشید که در هر لحظه‌ای که مرگ فرا برسد دیگر فرصتی برای بازگشت به سوی خدا و توبه نیست.

هرگز مرگ را فراموش نکنید، راه می‌روید به یاد مرگ باشید،‌ غذا می‌خورید به یاد مرگ باشید، صحبت می‌کنید، مسافرت می‌کنید،‌ عبادت می‌کنید همه‌اش به یاد مرگ باشید این یاد مرگ است که باعث می‌شود شما به خدا نزدیک شوید و به درجات متعالی برسید، هرگز از راز و نیاز و دعاهای توسل،‌کمیل و نمازهای جمعه و جماعت دست برندارید که همگی باعث تقویت وحدت و تقوای شما می‌‌شود.

ای مردم قدر این انقلاب را بدانید این انقلاب بود که شما را ساخت و خط حقیقت را به شما نشان داد پس باید خود را بدهکار این انقلاب بدانیم نه اینکه از آن طلبکار باشیم.

خوشا به حال آن کسانی که در این انقلاب سهمی دارند ما که نسبت به این انقلاب حقی نداریم و کاری برای انقلاب انجام نداده‌ایم. اگر شب و روز تلاش کنیم و تمام وقت زندگیمان را در اختیار این انقلاب و رهبر بگذاریم نمی‌توانیم حتی شکر یک روز نعمت این انقلاب را به جا آوریم.

ای عزیزان طرفدار روحاینت باشید زیرا که روحانیت نجات‌دهنده اسلام است، جدا شدن از روحانیت یعنی جدا شدن از اسلام و قرآن و جدا شدن از معنویات و پیوستن به مادیات.

به یاد امام عزیز و دعاگوی این قلب تپنده اسلام باشید. مبادا این اولاد پیامبر(ص) از شما ناراحت شود و او را تنها بگذارید! همیشه گام به گام او باشید تا پیروز شوید، جبهه‌ها را گرم و جنگ را یاوری کنید که خداوند شما را یاری می‌کند،‌ پس‌ای مردم تکیه کلام من این است که همچون علی(ع) زندگی کنید و همچون حسین(ع) بجنگید و همچون زینب(س) مقاومت و صبر داشته باشید.

وصیتنامه شهید مهدی رمضانی‌پورارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: