صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۱۰
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۹

امروز: ۱۱ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Sunday 2020 (Nov) 01

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان از تحقق 87 درصدی درآمدهای شهرداری در پنج ماه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش هگمتانه، حمید بادامی نجات در نخستین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورا در سال چهارم از دور پنجم شورا با اعلام این خبر افزود: شهرداری همدان بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تأمین منابع پیش‌بینی شده اقدام کند که تحقق 87 درصدی در 5 ماه نخست سال 99 قابل توجه است.
بادامی نجات ضمن تشکر از مجموعه مدیریت مالی شهرداری همدان اظهار کرد: شهرداری همدان علی رغم وجود مشکلات اقتصادی توانسته عملکرد خوبی در تحقق بودجه 5 ماهه نخست سال جاری داشته باشد و این قابل تقدیر است که امیدواریم تا پایان سال بر اساس برنامه‌هایی که در بودجه سال 99 شهرداری پیش‌بینی شده به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه در کنار تحقق بودجه باید به موضوع ارزش افزوده پرداخته شود، افزود: متأسفانه سهم ارزش افزوده غیرشفاف در استان و کشور توزیع می‌شود و انتظار داریم که اداره کل امور مالیاتی استان همدان این موضوع را برای شهرداری‌های استان به ویژه شهر همدان پیگیری کند و از محل مالیات‌های ارزش افزوده بر اساس حقی که شهر همدان دارد اخذ کند که این موضوع مطرح شده است.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه با بیان اینکه برای نخستین‌بار در کشور سامانه سحاب، در شورای شهر همدان تهیه شد، افزود: با توجه به اینکه نرم افزار مصوبات داخلی شورا در سامانه سحاب قرار بود در مهر ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد امروز در جلسه کمیسیون بودجه به طور رسمی راه‌اندازی شد.
بادامی‌نجات اضافه کرد: سامانه سحاب، قابلیت مدیریت و دسترسی آسان‌تر به اطلاعات کمیسیون‌ها، صحن شورا و خروجی آن را ایجاد می‌کند که با توجه به بارگذاری مناسب سامانه شفافیت شهرداری همدان انتظارات در این زمینه هم بالاست و باید با قوت بیشتری پیش برود.
وی با بیان اینکه از این پس قابلیت دسترسی به تمامی مصوبات دوره پنجم شورا در وبگاه شورای شهر برای شهروندان ایجاد می‌شود، یادآور شد: بارگذاری اطلاعات در سامانه سحاب به صورت خودکار و بدون دخالت انسان انجام می‌گیرد و تمامی اطلاعات مورد نظر همراه با جزئیات در این سامانه، بارگذاری می‌شود که این مهم در شورای پنجم رقم خورده است.
بادامی نجات اظهار کرد: یکی از مزیت‌های سامانه سحاب این است که در سال‌های آینده دسترسی آسان به سابقه جلسات شورا وجود خواهد داشت که در مرحله نخست جلسات داخلی کمیسیون‌ها از طریق این سامانه مدیریت می‌شوند.
به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این جلسه مرتضی حضرت‌زاده معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان به ارائه گزارشی از عملکرد بودجه شهرداری پرداخت.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: