صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۲
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۶

امروز: ۲۲ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2020 (Aug) 12

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه ورزش: رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: از این پس تردد هرگونه خودرو به مسیر کوهستانی و طبیعت گردی منطقه دره مرادبیگ ممنوع است.

علیرضا گوهری اظهار کرد: این طرح در راستای حفاظت از منابع طبیعی کوهستان و جلوگیری از شلوغی و ترافیک در مسیرهای دسترسی اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: براین اساس هرگونه تردد با خودرو از ابتدای مسیر «چرچرا» ممنوع است و فقط باغ داران می‌توانند با خودروهای خود تردد کنند.

گوهری افزود: این طرح با همکاری اهالی و اعضای شورایاری منطقه دره مرادبیگ انجام خواهد گرفت.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان با تأکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط کوهنوردان و طبیعت گردان خاطرنشان کرد: از کوهنوردان درخواست می‌شود از صعود در شرایط شیوع کرونا پرهیز کنند.

وی افزود: اجرای هرگونه برنامه‌های کوهنوردی و کوهپیمایی عمومی و همایش‌های کوهنوردی مناسبتی جمعی تنها در شهرهای دارای وضعیت عادی و با اعلام ستاد کرونا در ورزش مجاز است بنابراین گروه‌های صعود باید به این مهم توجه کنند.

گوهری یادآور شد: در صورت هرگونه صعود و فرود نیز فاصله حداقل 3 تا 5 متر بین کوهنوردان جهت پیشگیری از سرایت ویروس کرونا و سایر عوامل عفونی حتماً مد نظر قرار بگیرد.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان بیان کرد: همچنین باید در اردوگاه‌ها و مناطق طبیعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از سرویس بهداشتی، نزدیک نشدن به منابع آبی از جمله آب‌های جاری، دریاچه و رودخانه مورد توجه جدی قرار بگیرد ضمن اینکه از شب مانی در چادر پرهیز شود.

بیش از 10 هزار تن به صورت هفتگی در همدان کوهنوردی می‌کنند.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: