صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحهآیت‌الله رئیسی با اشاره به تلاش‌ رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای منطقه، گفت: تصورشان این بود که ‌با عادی‌سازی روابط می‌توانند برای خود امنیت ایجاد کنند ولی این اقدامات به هیچ‌وجه برایشان امنیت‌ساز نبوده و نیست.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر پنجشنبه 13 مردادماه در دیدار با زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مقاومت را منطق برتر و در نهایت پیروز دانست و گفت: امروز مقاومت هم به عنوان یک ایده قابل دفاع است و هم در میدان عمل نتیجه داده است.
رئیس جمهور با اشاره به تحولات سرزمین‌های اشغالی، افزود: نه قراردادهای به اصطلاح صلح، بلکه «طریق نورانی مقاومت» توانسته دشمن را مستأصل و زمین‌گیر و حامیان رویکرد مقاومت در دنیا را امیدوار کند.
رئیسی با اشاره به تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای منطقه، گفت: تصور رژیم صهیونیستی این بود که ‌با عادی‌سازی و برقراری روابط با این کشورها می‌تواند برای خود امنیت ایجاد کند در حالی که این اقدامات به هیچ وجه برای صهیونیست‌ها امنیت‌ساز نبوده و نخواهد بود چراکه آنها شناخت و پیش‌بینی درستی از منطقه و آینده تحولات ندارند.

نماینده مجلس: عملکرد دولت برای تأمین برق کشور
قابل تقدیر است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تقدیر از عملکرد دولت برای تأمین برق گفت: در حالی که سال گذشته موضوع قطعی برق به چالشی جدی برای کشور تبدیل شده بود اما امسال با مدیریت صحیح دولت شاهد قطعی برق خانگی نبودیم.
جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد وزارت نیرو در تأمین برق مورد نیاز کشور قابل تقدیر است.
وی افزود: در حالی که در سال گذشته موضوع قطعی برق به یک چالش جدی برای کشور تبدیل شده بود اما امسال دیدیم که با مدیریت صحیح دولت و وزارت نیرو حداقل در حوزه برق خانگی شاهد قطعی نبودیم.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در حوزه برق صنعتی شاید در صنایع سنگین گاهی شاهد قطعی برق بودیم اما باز هم وزارت نیرو توانست این حوزه را تا حدودی مدیریت کند.
کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: یکی دو هفته آینده ما از اوج مصرف برق در کشور عبور خواهیم کرد و با خنک شدن هوا در شهریور ماه و کاهش مصرف برق در بسیاری از استان‌ها ما از شرایط سخت در مصرف برق و اوج مصرف عبور می‌کنیم.
وی افزود: اگر دولت برای تأمین برق صنایع سنگین نیروگاه‌های کوچک احداث کند تا برق مورد نیاز این بخش از این طریق تأمین شود مشکل صنایع سنگین هم در بحث برق مصرفی حل خواهد شد.

طائب:
بایدن می‌خواهد با کشاندن ایران پای میز برجام از ما
امتیاز بگیرد
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمام تمرکز و باور بایدن و تیم او این است که ایران را پای میز برجام بکشانند تا از این طریق از ایران امتیاز بگیرند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب، مشاور فرمانده کل سپاه، در جمع هادیان سیاسی سپاه با تأکید بر اینکه جنگ امروز دشمن یک جنگ ترکیبی است، تصریح کرد: «سابقاً با دو نوع قدرت نرم و سخت رو‌به‌رو بودیم که بعدها قدرت نیمه‌سخت به ادبیات جنگی اضافه و در سال 2005 به قدرت هوشمند تبدیل شد. در سال 2015 نوع جدیدی از جنگ با عنوان هیبریدی یا ترکیبی مطرح شد. امروزه دشمن با جنگ ترکیبی می‌جنگد؛ اما در همه این موارد، جنگ ادراکی پای ثابت است».
وی افزود: «دشمن در بنگاه‌های شایعه‌پراکنی خود تمام تلاش خود را می‌کند تا واقعیت‌ها را دگرگون کند؛ یعنی عشق به ارزش‌های دینی را به نفرت تبدیل و نفرت‌های دینی را به ارزش و عشق تبدیل کند؛ اما آن‌ها از اراده خداوند متعال غافلند. آن‌ها نمی‌دانند که اراده خداوند بر این است که هرگاه موحدان و مؤمنان پای کار باشند و خودشان را در مبارزه با دشمن قرار بدهند، خداوند برکت‌شان می‌دهد و دین خودش را بر سراسر دنیا می‌گستراند».
طائب تأکید کرد: «برای مبارزه باید عوامل شکل‌دهنده روند جهانی را بررسی کنیم. نوع برخورد اذناب داخلی استکبار، رژیم صهیونیستی و آمریکا را با مستضعفان بسنجیم. آمریکا در دوران ترامپ خسارت سنگینی دید. هر چند جمعیت فرودست آمریکا را سر و سامان داد؛ اما شتاب فروپاشی در آمریکا سرعت گرفت. بعد از او هم بایدن تصمیم گرفت هژمونی از دست رفته آمریکا را دوباره زنده کند. برای همین اولویت‌هایش را در چین و روسیه خلاصه کرد و اولویت چهارم خود را ایران قرار داد».
مشاور فرمانده کل سپاه افزود: «تمام تمرکز و باور بایدن و تیم او این است که ایران را پای میز برجام بکشاند تا از این طریق از ایران امتیاز بگیرد. آن‌ها از این طریق می‌خواهند دوباره منطقه را به دست بگیرند؛ چرا که تنها از این طریق است که می‌توانند امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند و نفت ارزان به دست آورند».ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: