صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: امام جمعه همدان تأکید کرد: برای نفی فساد، همه مردم باید قیام کنند و نیازمند همراهی مردم هستیم.
به گزارش هگمتانه، آیت‌الله شعبانی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه تقوا یعنی تلاش برای حرکت در مسیر اهداف امام حسین(ع) و همسو شدن با ولی خدا، افزود: فردی که شاگرد مکتب حسین بن علی(ع) باشد، نمی‌تواند با یزید بیعت کند.
وی افزود: هدف امام حسین(ع) از قیام، رسیدن به قدرت نبود، بلکه مبارزه با فساد در جامعه و استمرار حرکت انبیا بود. امام جمعه همدان بیان کرد: سیدالشهدا(ع) برای زنده کردن معروف در جامعه و مبارزه با منکرها دست به قیام زدند.
آیت‌الله شعبانی با تأکید بر اینکه در جامعه‌ای که با فساد مبارزه نشود، جامعه بستری برای رشد مجرم‌ها خواهد شد، تصریح کرد: سکوت مردم و خواص در برابر فساد، کمک به توسعه فساد در جامعه است.
امام جمعه همدان ابراز کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر در هر جامعه‌ای، آن را از برکات الهی محروم خواهد ساخت. نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: برای نفی فساد، همه مردم باید قیام کنند و نیازمند همراهی مردم هستیم.
وی با این توضیح که جامعه‌ای که در برابر فساد، بی‌تفاوت باشد به جایی خواهد رسید که پسر پیامبر را به شهادت خواهند رساند، ادامه داد: این غصه بزرگی است که حسین(ع) در عاشورا می‌خواهد مسلمان بودن خود را ثابت کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: برای بهره مندی جامعه از برکت الهی باید امر به معروف کرد چراکه در غیر اینصورت، بصیرت جامعه، درک حقایق و واقعیت‌ها از بین رفته و جامعه فریب می‌خورد.
وی تأکید کرد: تورم و گرانی نشانه نبود برکت الهی در جامعه است و طبق روایات، گرانی موجب قساوت قلب انسان می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: برای بهره مندی جامعه از برکت الهی باید امر به معروف کرد چراکه در غیر این‌صورت، بصیرت جامعه، درک حقایق و واقعیت‌ها از بین رفته و جامعه فریب می‌خورد.
امام جمعه همدان افزود: اگر در جامعه انسان‌های ظالم، اشراف زده، مفسد اقتصادی و رانت خوارها قوی شدند علت آن رعایت نکردن انصاف درباره قرآن، عترت، یاری نکردن دین خدا، بی توجهی به امر به معروف و حساس نبودن در برابر مفاسد است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اضافه کرد: برخی عنوان می‌کنند که همه فسادها را ستاد امر به معروف حل کند، در حالی‌که این خواسته شدنی نیست و فساد زمین محصول بی توجهی مردم است.
آیت‌ا... شعبانی با بیان اینکه تقوای الهی در این ایام به معنای تلاش برای حرکت در مسیر امام حسین (ع) است، گفت: با وجود تنها بودن ابا عبدالله و اجابت نکردن درخواست یاری، اما ایشان در برابر ظلم ایستادند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ادامه داد: در صورت بیعت امام حسین(ع) با یزید، ظلم در تاریخ به رسمیت شناخته می‌شد در حالی‌که ابا عبدالله به این دلیل بیعت نکرد تا کسانی که حسینی فکر می‌کنند بدانند حق به رسمیت شناختن ظلم را ندارند.
امام جمعه همدان گفت: اساس کار و حرف امام حسین(ع) این است که جامعه در مقابل هر نوع فساد در جامعه حساس باشد، چه این فساد اقتصادی باشد و چه فساد فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی، کم کاری، تنبلی یا فساد در مسؤولان، بازار و یا مردم باشد.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه هدف از قیام حسین(ع) دست یافتن به قدرت نیست، بلکه اهداف انبیا و مبارزه با فساد در جامعه است افزود: حرکت انبیا و حسین بن علی(ع) یک حرکت اصلاح‌گرایانه و تقابل با ظلم است تا معروف‌ها را در جامعه زنده و با منکرها تقابل کند چراکه اگر با فساد مقابله نشود، جامعه بستر رشد مجرم‌ها خواهد شد. وی با بیان اینکه وقتی مفسد اقتصادی در جامعه رشد می‌کند که مردم ساکت هستند تصریح کرد: زمانی جرم اجتماعی توسعه پیدا می‌کند که مردم بی‌توجه هستند و زمانی لاابالی‌گری در جامعه رونق می‌یابد که برای مردم مهم نباشد.
آیت‌الله شعبانی با بیان اینکه باید مردم همراهی کنند تا انبیا موفق به تحقق اهداف خود شوند افزود: حرف امام حسین(ع) و اولیا خدا منصفانه است و اگر در جامعه انسان‌های ظالم، مفسد اقتصادی و رانت‌خواران قوی شدند چون ما انصاف را رعایت نکردیم، دین خدا را یاری نکردیم، امر به معروف نکردیم و در مقابل فساد حساسیت به خرج ندادیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: