صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان گفت: سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، یک هزار و 286 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

به گزارش هگمتانه، پیمان ترکمانه افزود: اشتغال زایی و کمک به خودکفایی مددجویان از اولویت‌های این نهاد است و در سال جاری نیز این برنامه با حمایت بیشتر از مددجویان به عنوان یک اولویت پیگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: برای رسیدن به این هدف، در سال گذشته حمایت‌های خوبی در راستای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی، با همکاری بانک‌های عامل برای طرح‌های کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و مشاغل خانگی انجام شده است.

ترکمانه تصریح کرد: درهمین ارتباط 180 میلیارد و 760 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح‌های اشتغال زایی طی سال گذشته به سرپرستان خانوار مددجوی این نهاد در استان همدان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: 12 میلیارد و 919میلیون تومان از این تسهیلات منابع امدادی و 167 میلیارد و 841 میلیون تومان نیز از محل منابع بانکی تأمین شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان گفت: مجموع تسهیلات پرداخت شده در این زمینه 6 هزار و 83 مورد بوده که 60 درصد آن در روستاها و 40 درصد نیز در مناطق شهری منجر به ایجاد شغل برای مددجویان این نهاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: 52 درصد وام‌ها نیز به بانوان تحت حمایت کمیته امداد امام(ره) و برای ایجاد شغل در بخش‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی پرداخت شده است.

ترکمانه با تأکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی کمیته امداد امام(ره)، ایجاد اشتغال تولید محور در راستای خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت است، افزود: سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، یک هزار و 286 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

وی اظهار کرد: به منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به موقع مجریان طرح‌های اشتغال، 45 هزار و 258 مورد بازرسی از روند پرداخت و هزینه کرد تسهیلات نیز انجام شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: