صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۱۹

امروز: ۲۸ (خرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Jun) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: روز گذشته ضمن تقدیر از زحمات رسول کرمی، امیر ترکاشوند به عنوان مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان معرفی شد.

به گزارش هگمتانه، سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در آیین تکریم و معارفه مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس افرادی بودند که اصرار داشتند اتفاقات دوران دفاع مقدس را ثبت و ضبط کنند که با مخالفت عده‌ای دیگر مواجه می‌شد و در آن زمان رزمنده‌ها می‌خواستند گمنام بمانند، اظهار کرد: اولین گروه‌های هنری تئاتر و سرود که با هدف ایجاد شور و نشاط وارد جبهه شدند مورد استقبال قرار نمی‌گرفتند که بعد از گذشت زمان متوجه اثرگذاری این گروه‌ها در روحیه رزمنده‌ها شدیم.

وی با بیان اینکه امروز رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی 59 درصد است، گفت: اگر مسؤولان با زبان هنر برای اقناع مردم به رعایت نکات بهداشتی ورود پیدا می‌کردند، می‌شد جلو زنجیره انتقال ویروس گرفته شود که نشان از اهمیت زبان هنر و رسانه است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس متوجه شدیم برای ماندگاری نیروها در جبهه باید از زبان هنر استفاده کرد، گفت: مجموعه سپاه در عین حال که نیروی مسلح است، بیشترین کار آن انجام فعالیت‌های فرهنگی است که با استفاده از زبان هنر انجام می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه اقدامات هنرمندان در خرمشهر فراموش شدنی نیست، ابراز کرد: در کربلای 5 نگهداری نیرو به لحاظ سختی کار بسیار سخت بود که با زبان هنر کار راحت شده بود.

سردار فرجی با بیان اینکه مجموعه بسیج هنرمندان برای ما بسیار اهمیت دارد و برای آن ارزش قائل هستیم، گفت: برای انتخاب مسؤول بسیج هنرمندان بسیار دقت می‌شود و فردی با خصوصیات دلسوز بودن و توانمندی در ارتباط‌گیری با اقشار مختلف به این سمت گمارده می‌شود.

وی افزود: ظرافت‌هایی که در بسیج هنرمندان وجود دارد در قسمت‌های دیگر مجموعه سپاه وجود ندارد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به شرایط موجود و شروع دو قطبی‌ها و فتنه‌ها عنوان کرد: سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» با اینکه فرمانده نظامی در میدان بود یک هنرمند و دیپلمات در میدان بود و نسبت به هنر بسیار توجه داشت و در حق ایشان جفا شده است، سردار «سلیمانی» توسط خدا بزرگ شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات سردار «سلیمانی» در به کارگیری گروه‌های هنری و تئاتر و خوشنویسی در سوریه فراموش شدنی نیست، ابراز کرد: سردار «سلیمانی» خود هنرمند بود و هنرمندان را دوست داشت و ایجاد دو قطبی‌سازی‌ها ناخودآگاه و یا آگاهانه بازی در زمین دشمن است.

سردار فرجی با بیان اینکه آقای کرمی در بسیج هنرمندان استان همدان در راستای انجام مأموریت‌های خود در سطح کشور برتر بوده است، خاطرنشان کرد: آقای ترکاشوند در بسیج کارگری و کارمندی بسیار موفق عمل کرده و بسیار دلسوز است که برای هر دو نفر آرزوی موفقیت داریم.

کرمی: همدان یکی از محورهای مهم فرهنگ و هنر کشور است

مسؤول سابق سازمان بسیج هنرمندان استان همدان هم با بیان اینکه همدان یکی از محورهای مهم حوزه فرهنگ و هنر و پایه فرهنگی کشور است، گفت: در این راستا نیازمندیم جبهه فرهنگی تشکیل شود.

رسول کرمی اظهار کرد: فعالیت در عرصه دشوار، حساس و تأثیرگذار فرهنگ و هنر توفیقی بوده که از سال 93 تاکنون شامل حال بنده شده است که با توجه به تجربیات قبل و با کمک اساتید هنرمند سعی کردیم در راستای اعتلای فرهنگ و هنر انقلابی استان قدمی برداریم.

وی گفت: نیازمند این هستیم که دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر با یکدیگر جبهه فرهنگی را تشکیل دهند تا در مقابله با جنگ نرم در راستای اشاعه فرهنگ و هنر تراز انقلاب اسلامی و منویات و دغدغه‌های رهبر انقلاب کارهایی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر از لحاظ مالی نیازمند پشتیبانی است، با اشاره به فعالیت انجام شده گفت: یادواره شهدای هنرمند و سرکشی از خانواده آنها و جمع‌آوری آثار شهدای هنرمند اولین اقدام بود که ماندگار است.

وی ادامه داد: فعالیت در 9 شهرستان به عنوان کانون بسیج هنرمندان، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی، برگزاری سه دوره جشنواره حبیب حرم، برگزاری بزرگداشت روز هنر انقلاب اسلامی و حمایت از هنرمندان از دیگر اقدامات در طی این مدت است.

مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان نیز در ادامه اظهار کرد: از تمام افرادی که در این راستا دستی بر آتش دارند دعوت به همکاری می‌کنم.

امیر ترکاشوند با بیان اینکه مهمترین برنامه الهی در دنیا تربیت است، با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه از کادرسازی غافل مانده‌ایم، گفت: کادرسازی تربیت سرباز در راستای زمینه ظهور است.

به نقل از خبرگزاری بسیج، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات رسول کرمی، امیر ترکاشوند به عنوان مسؤول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان معرفی شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: