صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۰ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (May) 19

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی از 15 اسفند ماه شروع شد، گفت: در بازرسی‌های انجام‌ شده 92 مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی به خاطر عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شده است.
به گزارش هگمتانه، فاطمه ترکمان اسدی با اشاره به پلمب 92 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اظهار کرد: طرح سلامت نوروزی از 15 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا امروز 18 هزار و 844 مورد از مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی بازرسی شده است.
وی با اشاره به بازرسی از 9 هزار و 413 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی حساس، تصریح کرد: در این میان برای یک هزار و 848 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی اخطار کتبی صادر شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه 289 مرکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش موادغذایی به مراجع قضایی معرفی شده است، عنوان کرد: 92 مرکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی پلمب شده است.
ترکمان اسدی با اشاره به بازرسی از 5 هزار و 705 اماکن عمومی و دو هزار و 993 اماکن عمومی حساس گفت: برای 568 مورد از اماکن اخطار کتبی صادر شده است. وی تعداد اماکن عمومی معرفی شده به مراجع قضایی را 55 مورد عنوان کرد و گفت: 14 مورد از اماکن عمومی نیز پلمب شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه یک هزار و 207 مورد بازرسی از شیرینی‌فروشی‌ها و کارگاه‌های قنادی انجام شده است افزود: از 516 مرکز تولید، تهیه و فروش اختصاصی زولبیا، بامیه و شیرینی‌های سنتی نیز بازرسی شده است.
ترکمان اسدی با اشاره به بازرسی از 234 مرکز پخت آش و حلیم طی ایام نوروز و ماه رمضان در همدان تصریح کرد: یک‌هزار و 647 مسجد و اماکن متبرک نیز در رعایت موارد بهداشتی بازرسی شده‌اند.
وی تعداد موارد بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها و اصناف را 877 مورد دانست و افزود: 219 مورد با دستفروشان دوره گرد برخورد شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به کشف و معدوم‌سازی 29 هزار و 989 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف گفت: 426 مورد برنامه آموزشی به اصناف و مردم ارائه شده و در این بین 6 هزار و 87 نفر آموزش دیده‌اند.
ترکمان اسدی از 190 مورد رسیدگی به شکایات مردمی و 179 مورد سایر شکایات مردمی خبر داد و اظهار کرد: بازرسی از سنجش مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل 14 هزار و 592 مورد بوده است.
وی تعداد سنجش مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی مطابق استاندارد را یک هزار و 553 مورد عنوان کرد و گفت: 282 مورد نمونه‌برداری مواد غذایی و 14 مورد نمونه‌برداری مواد غذایی مغایر استاندارد انجام شده و یک‌هزار و 376 مورد از سامانه‌های آب‌رسانی نیز بازرسی صورت گرفته است.
به نقل از تسنیم، رئیس مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به 9 هزار و 301 مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی بیان کرد: تعداد کلر آزاد باقیمانده آب آشامیدنی مطابق استاندارد 7 هزار و 168 مورد، تعداد کلر آزاد باقیمانده آب آشامیدنی صفر یک‌هزار و 232 مورد، تعداد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی 537 مورد و تعداد نمونه‌برداری از آب آشامیدنی مغایر استانداردنیز در این بازه زمانی 16 مورد بوده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: