صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تولید مازاد مرغ در استان خبر داد و گفت: کمبودی در بازار مرغ استان وجود ندارد.
به گزارش هگمتانه، رضا بهراملو روز گذشته در جلسه امنیت غذایی در سالن شهید پورش همدانی با بیان اینکه از لحاظ تأمین مرغ ماه مبارک رمضان و ایام پایانی سال هیچ مشکلی وجود ندارد اظهار کرد: روزانه به طور میانگین 200 تن مرغ در استان تولید می‌شود.
وی با اشاره به اینکه موافقت‌هایی برای منجمدسازی و ذخیره‌سازی مرغ مازاد در استان انجام شده است افزود: روزانه حدودا 50 تن مرغ مازاد استان به منظور تأمین نیاز ایام پایانی سال منجمد و ذخیره می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: انجمادسازی مرغ به شیوه‌ای انجام می‌شود که خللی در بازار مصرف ایجاد نشود به ویژه که میزان تولید مازاد بر نیاز است. وی از آمادگی سه کشتارگاه برای خرید و منجمدسازی مرغ در استان خبر داد و گفت: قرارداد بین پشتیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران منعقد شده است. بهراملو با تأکید بر اینکه مراحل پایانی اجرای توزیع هوشمند مرغ و سایر کالاهای اساسی در حال پیگیری است به طوری که به زودی در استان اجرا می‌شود اضافه کرد: فامنین به عنوان آزمونه اجرای طرح مد نظر قرار گرفته و مسائل و مشکلات احتمالی بررسی شده است.
وی خاطرنشان کرد: جوجه‌ریزی در استان با جدیت ادامه دارد به طوری که از ابتدای بهمن تاکنون 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است. به نقل از فارس، رئیس جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در حوزه جوجه‌ریزی 107 درصد از میزان تعهد بهمن ماه محقق شده است تصریح کرد: تعامل سازنده با تولیدکننده و مرغدار سبب شده کمبود و مشکلی در تولید، توزیع و نظارت وجود نداشته باشد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: