صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: مسؤول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان گفت: در طول هفته گذشته 7 مرکز زیبایی پوست و مو در همدان به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شد.
به گزارش هگمتانه، علی اکبر شاهمرادی با اشاره به اینکه در هفته گذشته هفت مرکز زیبایی پوست و مو پلمب شده است، اظهار کرد: در این مرا‌کز از دستگاه‌های غیرمجاز برای لیزرتراپی بیماران استفاده شده است.
وی با بیان اینکه در این هفته یک مرکز غیرمجاز فعال در زمینه طب سنتی در شهرستان ملایر نیز شناسایی و پلمب شد، تصریح کرد: یک خانم جوان در این مرکز با استفاده از تبلیغات غیرواقعی خود را کاشف داروی ناباروری دانسته و اقدام به فروش دارو و کارهایی مانند حجامت، بادکش و سقط جنین کرده است.
مسؤول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با تأکید بر اینکه مردم نباید برای امور درمانی به مراکز غیرمجاز و غیر مطمئن مراجعه کنند، عنوان کرد: اگر در این مراکز مشکل یا عارضه‌ای برای بیماران ایجاد شود هیچ کسی مسؤولیت آن را نخواهد پذیرفت.
شاهمرادی از شناسایی و دستگیری یک دندانپزشک قلابی در ناحیه خیابان بوعلی همدان خبر داد و بیان کرد: این فرد خاطی که آقایی 44 ساله بود، هیچ گونه تحصیلات مرتبطی با این رشته نداشته، اما اقدام به دخالت در امور پزشکی و درمان کرده است. وی با بیان اینکه ماهیانه به طور میانگین 3 تا 5 مرکز درمانی غیر‌مجاز شناسایی و پلمب می‌شود‌، تصریح کرد: در اردیبهشت‌ماه تعداد مراکز پلمب شده به 8 مورد افزایش یافته است.
به نقل از تسنیم،مسؤول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با تأکید بر اینکه یکی از علل گسترش مراکز درمانی غیرمجاز، مراجعه مردم به این مراکز است، گفت: انجام خدمات درمانی و زیبایی توسط افراد غیرپزشک عوارض خطرناکی را برای بیماران به دنبال دارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: