صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: حجت الاسلام مجتبی محسنی‌راد گفت: کسب رضایت خدا موجب عاقبت بخیری انسان می‌شود.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت الاسلام مجتبی محسنی راد واعظ و سخنران مسجد بلال حبشی با اشاره به روایتی از امام حسین علیه السلام گفت: حضرت سیدالشهدا فرمودند: اگر می‌خواهید عاقبت بخیر شوید، باید دو کار را انجام دهید، اول آن که به دنبال کسب رضایت خدا باشید حتی اگر ناراحتی و غضب مردم را در بر داشته باشد و دوم آنکه دنبال رضایت مردم باشید تا جایی که ناراحتی و غضب خدای متعال را به دنبال نداشته باشد.
وی افزود: باید دید خدای متعال چگونه از ما راضی می‌شود و آن کار را انجام داد. نه این که مردم از ما راضی باشند.
حجت الاسلام محسنی راد اظهار کرد: به عنوان مثال در مجلسی، عده‌ای غیبت فردی را انجام می‌دهند و حال اگر ما توجیه کنیم که شاید اگر نهیشان کنیم از ما بدشان بیاید و یا ناراحت شوند و از این قبیل توجیهات، این پسندیده نیست و باید امر خدا را جاری کرد.
وی افزود: این که فردی با زحمت 40 یا 50 سال با آبرو زندگی کرده و اکنون با حرف‌های عده‌ای آبرویش ریخته شود (در حالی که می‌دانیم عزت دست خداست)، این رفتار و گفتار بد علیه انسان‌ها نادرست است و مورد رضایت خدا نیست.
این خطیب و سخنران همچنین گفت: اگر برای دختر خانمی از فردی پرس و جو کنند و او بگوید از من نپرسید، موجب شک و ابهام در فرد می‌شود و چه بسا موجب پشیمانی شود. در حالی که خدای متعال فرموده است "باید درست همان که هست را بگویی".
وی در ادامه با اشاره به روایاتی در خصوص این که برخی از والدین در آخر الزمان اجازه دینداری به فرزندانشان را نمی‌دهند گفت: جوانی نزد ما آمد و گفت پدرم به اجبار می‌خواهد مرا به مراسم عروسی که مطمئن هستم در آن گناه هست ببرد و اگر نروم از خانه بیرونم می‌کند. و اینها نمونه‌هایی هستند که باید در آنها به دنبال کسب رضایت خدا بود.
حجت الاسلام محسنی راد در ادامه با بیان اقدام دومی که موجب عاقبت بخیری می‌شود گفت: باید تا زمانی به دنبال کسب رضایت مردم بود که مورد غضب خداوند نباشد.
وی افزود: اولین حق بعد از رعایت حق خدای متعال، حق پدر و مادر است و تا زمانی که اوامرشان مخالف اوامر خدا نباشد باید همواره از آنها اطاعت کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: