صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۹
خرداد
۱۴۰۲

شماره
۵۳۵۵

امروز: ۹ (خرداد) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (May) 30

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح جدید کنکور سال 1402 که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده، عدالت آموزشی دیده نشده است.
به گزارش هگمتانه، حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی اظهار کرد: در طرح جدید کنکور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده، عدالت آموزشی لحاظ نشده و افراد مستعد در مناطق محروم مورد توجه قرار نگرفته‌اند.
وی با تأکید بر اینکه نمایندگان انتقادات فراوانی درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دارند، عنوان کرد: در این مصوبه عدالت آموزشی رعایت نمی‌شود و این تغییرات شامل حال افرادی خواهد شد که جزء اقشار برخوردار جامعه هستند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه قانون‌گذاری در کنکور برعهده مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قانون‌گذار نیست بلکه موظف به سیاست‌گذاری است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه نگران تغییرات کنکور هستند، اظهار کرد: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که بچه‌های اقشار پردرآمد جامعه، بالا بروند و اقشار محروم از رقابت‌ها عقب بمانند.
فلاحی با اشاره به اینکه بچه‌های مناطق محروم برخی مواقع حتی به معلم هم دسترسی ندارند، تصریح کرد: این در حالی است که اقشار پر درآمد از امکانات معلم خصوصی، کلاس‌های کنکور ویژه و غیره بهره‌مند هستند.
وی افزود: در بحث کنکور باید به مسیری کشیده شویم که شرایط به گونه‌ای نباشد که هرکه از نظر مالی و امکانات قوی‌تر بود در کنکور هم موفق‌تر باشد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید 12 پایه را بازنگری کنیم، تصریح کرد: برخی سرفصل‌ها باید حذف، و بعضی اضافه شود.
فلاحی با بیان اینکه باید کنکور را حذف و سرفصل‌ها را بازنگری کنیم، اظهار کرد: البته انجام کار ریشه‌ای و اصلی نیاز به زمان دارد.
به نقل از تسنیم، وی با اشاره به اینکه قانون‌گذاری و اصلاح کنکور برعهده مجلس شورای اسلامی است، گفت: اما در حال حاضر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به این موضوع ورود کرده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: