صفحه 1 : گردشگری صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : گردشگری صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۳

امروز: ۲۸ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Thursday 2024 (Jul) 18

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ورزش: تمامی عضلات در بدن انسان مستعد اسپاسم هستند ولی وقتی این اتفاق برای گردن بیفتد با هر چرخش سر می‌تواند باعث رنجش شدیدی شود و به طور غیر تخصصی این حالت را گرفتگی گردن می‌گویند.
گرفتگی گردن معمولا دوره‌ای چند ساعته دارد و در بدترین موارد، درد و ناراحتی می‌تواند تا چندین روز ادامه پیدا کند در حالی که این اختلال می‌تواند بدون هیچ نشانه‌ای نیز رخ دهد و بعضی افراد از سرگیجه، سردرد و تغییرات دیداری که بعد از ابتلا به اسپاسم گردن به وجود می‌آید، شاکی هستند؛ این نشانه‌ها اغلب با ناتوانی فرد برای نگه داشتن سر در موقعیت طبیعی خود مرتبط است.
تجربه کردن گرفتگی گردن می‌تواند فعالیت‌های روزمره را مختل کند و درد بیش از حد و محدودیت‌های حرکتی می‌تواند جوانب مختلفی از زندگی را تحت تأثیر قرار داده و حتی ممکن است از کارهای مورد علاقه خود محروم شوید و اگر گرفتگی گردن زندگی را مختل کرده است، ماساژ درمانی و ورزش درمانی صحیح می‌تواند به شما کمک کند.

  اصول و قواعد ورزش برای گرفتگی عضلات گردن
انجام ورزش برای گردن باید اصولی و طبق قواعد حرکات اصلاحی باشد. برای انجام ورزش‌های مرتبط با گردن حتما باید به موارد مختلفی توجه داشت.
اگر سابقه آسیب‌دیدگی در قسمت گردن دارید از انجام خودسرانه ورزش برای گردن خودداری کنید. انجام ورزش در چنین مواقعی باید زیر نظر پزشک باشد و از انجام بیش از حد ورزش برای گردن خودداری کنید چرا که ورزش بیش از حد به عضلات آسیب بیشتری وارد می‌کند.

  تمرینات ورزشی اصلاحی برای گرفتگی گردن؛ چرخش گردن با انحنا
ست راست: سرتان را به سمت راست بچرخانید و دستتان را پشت سر قلاب کنید. اجازه دهید تا وزن دستتان باعث کشیده شدن چانه به سمت راست قفسه سینه شود و به آرامی این حالت را برای 15 ثانیه حفظ کرده و 3 بار تمرین را انجام دهید.
سمت چپ: سرتان را به سمت چپ بچرخانید و دستتان را پشت سر قلاب کنید. اجازه دهید تا وزن دستتان باعث کشیده شدن چانه به سمت چپ قفسه سینه شود و به آرامی حالت را برای 15 ثانیه حفظ کرده و 3 بار تمرین را انجام دهید.

   خم کردن چانه
نوک انگشتان خود را روی چانه گذاشته و به آرامی سر خود را عقب ببرید، طوری که انگار می‌خواهید انگشتان را به بالا هل دهید درحالی که سرتان را به عقب هل می‌دهید، همچنان به جلو نگاه کنید. 5 ثانیه این حالت را نگه داشته و 5 بار تمرین را تکرار کنید.

   کشش عضلات گردن
این تمرین مخصوص کشیدن عضلاتی از گردن است که به دنده‌ها متصل هستند. با کمری صاف روی زمین نشسته و دست‌ها را پشت کمر قلاب کنید. شانه چپ را پایین آورده و سرتان را به راست خم کنید. این حالت را 15 تا 30 ثانیه نگه دارید و به حالت ابتدایی برگردید. سپس شانه راست را پایین آورده و سرتان را به چپ خم کنید تا جایی که کششی در عضلات گردن حس کنید. حالت را 15 تا 30 ثانیه نگه داشته و در هر سمت، 3 بار تمرین را تکرار کنید.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: