صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: بیمه سلامت هزینه دستگاه، نوار و سوزن گلوکومتر (تست قند خون) بیماران دیابتی را تا سقف معین پرداخت می‌کند.
به گزارش هگمتانه، فریبرز نیاستی اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به دیابت وابسته و غیر وابسته به انسولین در دیابت نوع 1 و 2 متعهد است، از محل صندوق سخت درمان برای دستگاه گلوکومتر تا 400 هزار تومان هر پنج سال یکبار هزینه‌ها را پوشش دهد.
وی گفت: همچنین بیمار برای نوار اندازه‌گیری قندخون و سوزن می‌تواند از دو روش این خدمات را دریافت کند. اگر بیمار از مراکز تجهیزات پزشکی و داروخانه خدمت را دریافت کند باید مدارک خود را به اداره کل بیمه سلامت استان ارائه داده و از طریق خسارت متفرقه هزینه دریافت می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان افزود: همچنین این امکان از طریق داروخانه‌ها نیز فراهم شده است که فرد با ارائه گواهی پزشک از سامانه نسخه نویسی الکترونیک استفاده کرده و نوار چک قند خون و سوزن (لانست) را دریافت کند.
وی تصریح کرد: برای کودکان کمتر از 12 سال مبتلا به دیابت که نیازمند پایش مداوم قند خون هستند نیز هزینه دستگاه حسگر قند خون با ارائه مدارک و مستندات با سقف معینی قابل پرداخت است.
به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان همدان، نیاستی تأکید کرد: هزینه نوار چک قند خون به میزان 100 عدد در ماه تا سقف 140 هزار تومان پرداخت می‌شود. همچنین هزینه سوزن تا 100 عدد در ماه تا سقف معینی در سال قابل پرداخت است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: