صفحه 1 : گردشگری صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : گردشگری صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۳

امروز: ۲۸ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Thursday 2024 (Jul) 18

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کبودر‌اهنگ، گفت: با فراخوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در این شهرستان 2530 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 600 نفر تأیید نهایی شدند.
به گزارش هگمتانه، محمد داودی بیشتر متقاضیان مسکن ملی این شهرستان مربوط به شهر کبودر‌اهنگ دانست و اظهار کرد: شهر‌های شیرین سو و گل‌تپه تعداد متقاضی کم بود و همچنین از مجموع 600 نفر متقاضی تأییدی مسکن، 225 نفر در قالب مسکن مهر نیمه تمامی که از قبل داشتیم صاحب خانه خواهند شد.
وی با اشاره بر این که 225 متقاضی در قالب هر بلوک 3 نفر ساکن خواهند شد، افزود: تسهیلات اختصاصی برای این افراد 350 میلیون‌تومان با سود 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله است. برای شهر شیرین‌سو نیز زمین تملک شده است که زمین بر اساس قرعه کشی به مردم واگذار گردیده و متقاضیان جهت اخذ پروانه به شهرداری شیرین سو مراجعه کنند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کبودراهنگ، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از شهر کبودر‌اهنگ اوقافی است و بر این اساس بانک زمین اوقافی را برای تضمین نمی‌پذیرد پس در تلاش هستیم تا با رایزنی متولیان به صورت کشوری راهکاری برای این موضوع مطرح شود تا بانک عامل، تسهیلات به متقاضیان اختصاص دهد.
داودی درباره فعالیت‌های عمران روستایی این شهرستان، گفت: برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در شهرستان کبودر‌اهنگ 800 واحدروستایی قرارداد بانکی دارند تا از محل تسهیلات مقاوم‌سازی انجام دهند این واحد‌ها به طور میانگین 50 درصد پیشرفت‌کاری مقاوسازی دارند.
به نقل از تسنیم، وی با یاد‌آوری این که 80 درصدجمعیت کبودراهنگ با 31 هزار 480 خانوار روستایی است، اظهار کرد: شهرستان کبودراهنگ 127 روستا دارد که فقط 7 روستا کمتر از 20 خانوار جمعیت دارد و همه روستا‌های شهرستان طرح هادی دارند. امسال از محل اعتبارات استانی و ملی و منابع وزارت نفت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 126 میلیارد‌تومان برای عمران روستایی اعتبار اختصاص دادند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: