صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به تأمین آب از رودخانه‌های عباس‌آباد، خاکو و دره‌مرادبیک، گفت: تا زمانی که فصل زراعی در اواخر خردادماه برسد منابع سطحی را از دست می‌دهیم و آن زمان تصمیم‌گیری می‌شود تا از کدام منابع آب تأمین شود.
به گزارش هگمتانه، فرهاد بختیاری‌فر اظهار کرد: تصفیه‌خانه شهید بهشتی همدان برای تصفیه آب سد اکباتان طراحی شده، ولی در سال 1401 بخشی از آب شرب همدان که به صورت تصفیه نشده از تالوار به همدان منتقل می‌شد این تصفیه‌خانه را مجهز کردیم تا این میزان آب را نیز سالم به دست مردم برسانیم.
وی بیان کرد: حدود 200 لیتر در ثانیه آب سد تالوار در این مکان تصفیه می‌شد و با توجه به اینکه در زمان خود تصفیه‌خانه شیخی‌جان آماده نبود این مرکز مجهز شد تا اینکه این تصفیه‌خانه توسط آب منطقه‌ای وارد مدار شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان، گفت: آب در این مرکز تصفیه و بخشی از طریق ایستگاه پمپاژ آبشینه به تصفیه‌خانه شهید بهشتی و بخشی مستقیما به ایستگاه پمپاژ ینگجه و مخزن پارک مردم وارد می‌شود.
بختیاری‌فر با بیان اینکه حدود هزار لیتر در ثانیه از زون آب زیرزمینی از تالوار گرفته می‌شود، گفت: حدود 300 تا 400 لیتر در ثانیه هم از زون آب‌های سطحی که همان تصفیه خانه شهید بهشتی است گرفته می‌شود و اختلاط با آب چاه‌های دشت بهار و منابع خالق وردی و بخشی از طریق رودخانه‌ها انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان، افزود: حدود 400 لیتر بر ثانیه از رودخانه عباس آباد تأمین می‌شود که از طریق تصفیه خانه الوند وارد مخزن پارک مردم شده و رقمی معادل 300 تا 400 لیتر از طریق رودخانه خاکو و دره مرادبیک تأمین می‌شود که وارد تصفیه‌خانه شهید بهشتی شده و عمل اختلاط را به نسبت 50 به 50 داریم که برای استفاده حداکثری از منابع آبی سطحی و عدم استفاده از سد اکباتان است تا آب سد ذخیره شود.
به نقل از تسنیم، وی عنوان کرد: تا زمانی که فصل زراعی در اواخر خردادماه برسد منابع سطحی را از دست می‌دهیم و آن زمان تصمیم‌گیری می‌شود تا از کدام منابع آب تأمین شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: