صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: به همت شهرداری همدان از مرکز کنترل هوشمند ناوگان اتوبوسرانی رونمایی و بهره برداری شد.
به گزارش هگمتانه، با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر همدان و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مدیران شهری از مرکز کنترل هوشمند ناوگان اتوبوسرانی رونمایی شد.
در ابتدای این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و‌ روز جوان با تقدیر از زحمات مجموعه حوزه حمل و نقل عمومی عنوان کرد: انشاءالله با این خدمات و زحماتی که در این حوزه صورت گرفته تحولات خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی شهر همدان ایجاد خواهد شد.
محمود مسگریان با اشاره به اهمیت تقویت حمل و نقل عمومی و کاهش معضل ترافیک عنوان کرد: این تحولات به ویژه در حوزه هوشمندسازی مقدمه اتفاقات مثبتی است که نیازمند زیرساخت‌هایی برای حل مشکلات ترافیکی همدان است.
مسگریان افزود: باید فرصت استفاده از حمل و نقل عمومی برای شهروندان افزایش یابد تا شاهد افزایش سهم بخش اتوبوسرانی از ترددهای درون شهری در حوزه کاهش ترافیک باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر تقویت ادامه تغییر و تحولات در حوزه اتوبوسرانی گفت: انتظار داریم این اتفاقات ادامه دار باشد و شهرداری با توجه به ظرفیت نیروی انسانی و امکانات می‌تواند بهترین اتفاقات را رقم بزند.
مسگریان با اشاره به دغدغه‌های شورای اسلامی شهر برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: مواردی بوده اتوبوس به خاطر عدم وجود چند قطعه امکان بهره برداری نداشته ولی امروز با توجه به همت و توان بالای مجموعه خدوم حوزه حمل و نقل عمومی گام‌های خوب و مؤثری هم به لحاظ کمی و هم کیفی در این حوزه رخ داده است.

  شهردار همدان: افزایش 51 درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی
در ادامه شهردار همدان با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی در این دوره مدیریت شهری اظهار کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر به عنوان یکی از سازمان‌های مهم در شهرداری همدان با رضایتمندی شهروندان گره خورده است.
سید مسعود حسینی به تشریح اقدامات مهم دولت رئیسی در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی پرداخت و تصریح کرد: دولت کارهای خوبی در حوزه خرید اتوبوس و پرداخت یارانه در این زمینه داشته که قابل توجه بوده است و مردم باید از این اقدامات مطلع باشند.
وی با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل عمومی جزو دغدغه‌های مهم شهرداری هاست افزود: شهرداری تهران طی قراردادی با چین تعداد زیادی اتوبوس خریداری کرده است که امیدواریم این قراردادها به سایر شهرها تعمیم داده شود و از آن بهره مند شوند.
شهردار همدان عنوان کرد: ما با افتخار اعلام می‌کنیم که دو سال نتیجه زحمات همکاران افزایش 51 درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی بوده است و همین امسال 12 دستگاه اتوبوس خریداری و 30 دستگاه بازسازی شدند.
حسینی توجه به کار کارشناسی و طرح مطالعاتی را از مهمترین سیاست‌های مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: با اقدامات کارشناسی می‌توان کارهای مدیریتی را به خوبی پیش برد که منجر به‌ افزایش کیفیت خدمات رسانی در همه حوزه‌ها به ویژه بخش حمل و نقل عمومی شود.
این مقام ارشد مدیریت شهری به بحث هوشمندسازی شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری همدان در این زمینه پیشرو است و هوشمندسازی جزو نقطه قوت و کار زیرساختی شهرداری همدان است.
وی مدیریت ترافیک را از مهمترین سیاست‌های مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: در حوزه دوربین‌های ترافیکی افزایش 100 درصدی داشتیم و تلاش داریم دوربین‌های ثبت تخلفات و ترافیکی و هوشمندسازی 10 تقاطع را تقویت کنیم.
سید مسعود حسینی با تقدیر از مدیران گذشته شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی شهرداری همدان اظهار کرد: خوشبختانه نیروهای امروز فنی، علمی‌تر و با انگیزه هستند و انتظار داریم با اهتمام بیشتر و دلسوزی کارها را پیش ببرند.
علی‌ضمیر: طرح جامع ترافیک شهر همدان در حال پیگیری و تدوین
همچنین در ادامه این مراسم معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهردار همدان با بیان اینکه در این یک سال اتفاقات خوبی در حوزه سازمان حمل و نقل بار و مسافر افتاده افزود: حمل و نقل بار و مسافر دو حوزه مهم در مدیریت شهری هستند و همکاران ما در قالب کارهای علمی و کف خیابان در حال خدمت‌رسانی هستند.
وحید علی ضمیر به طرح جامع ترافیک شهر همدان اشاره کرد و گفت: این موضوع در حال پیگیری و تدوین است و خوشبختانه بعد از چند سال این طرح در قالب نامه‌ای توسط استانداری همدان به وزارت کشور ارسال شده است.
وی افزود: یکی از زیرمجموعه‌های طرح جامع، طرح تفصیلی حمل و نقل همگانی است که طبق نظر مشاور این طرح ترکیبی از بی آر تی و قطار شهری است و انشاءالله در مرحله اول بی آر تی عملیاتی می‌شود و انتظار داریم قطار شهری هم با پیگیری نمایندگان و نهادهای حاکمیتی به نتیجه برسد.
این مسؤول در حوزه عمرانی شهرداری همدان به تجربه خوب راه‌اندازی خط یک اتوبوس از میدان بیمه تا کوی فرهنگیان اشاره کرد و افزود: با توجه به بازخورد خوبی که از این طرح گرفتیم، خط دوم از کوی الوند تا کوی شهید مدنی و خط سوم از میدان قائم(عج) تا میدان امام حسین(ع) اجرا خواهد شد.
علی ضمیر انتظارات مردم از حوزه حمل و نقل عمومی را بالا ارزیابی کرد و افزود: مردم انتظار دارند خدمات کمی و کیفی مناسب در سفر شهری ارائه شود و ما هم تلاش داریم این هدف را محقق کنیم.

  پوروخشوری: تأیید 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس و پیگیری سهمیه یارانه 15 دستگاه اتوبوس
همچنین در ادامه رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان که میزبان این مراسم بود به تحولات مهم این سازمان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین تحولات بحث ساماندهی نیروی انسانی بود که انجام شد ولی همچنان با مشکل کمبود نیروی متخصص مواجهیم که لازم است تقویت شود.
سید محمد پوروخشوری به اقدامات عمرانی سازمان اشاره و تصریح کرد: اورهال جایگاه پمپ گازوئیل با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان جهت جلوگیری از دور ریزی گازوئیل، نصب دوربین داخل محوطه، نصب دوربین پلاک خوان و ثبت وقایع از جمله این اقدامات بوده است.
وی مهم‌ترین اقدام این سازمان را هوشمندسازی سامانه حمل و نقل عمومی دانست و عنوان کرد: راه‌اندازی سامانه موقعیت مکانی اتوبوس ها(AVL) از اتفاقات مهم این سازمان بود و سال بعد سامانه اطلاع رسانی برای برنامه‌ریزی مسافرت درون شهری توسط مسافران راه‌اندازی می‌شود.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان به سایر اقدامات اشاره کرد و افزود: تمام توقفگاه‌ها در بستر فیبر نوری هوشمندسازی شده اند و هوشمندسازی در این سازمان با جدیت پیگیری شده است.
محمد پوروخشوری از تأیید 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس و پیگیری سهمیه یارانه 15 دستگاه اتوبوس خبر داد و اظهار کرد: اگر حمایت‌ها از سازمان و همکاران صورت بگیرد گام‌های خوبی برای حرکت به سمت هوشمندسازی و اقدامات اصولی، فنی و خلاقانه برای خدمات رسانی مطلوب برداشته می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: