صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل منابع طبیعی استان همدان از تولید 31 گونه گیاهی سازگار با اقلیم همدان خبر داد و گفت: 10 هزار اصله نهال در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکنون در این استان کاشته شده است.
به گزارش هگمتانه، طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت هم زمان با دومین کنگره ملی هشت هزار شهید همدان با کاشت هشت نهال 20 مهر امسال توسط استاندار همدان آغاز شد.
اسفندیار خزائی روز دوشنبه در این باره افزود: این نهال‌ها با مشارکت شهرداری نهاوند در منطقه گردشگری بام نهاوند کاشته شده است. وی اظهار کرد: تاکنون 2 میلیون اصله نهال در نهالستان‌های دولتی و خصوصی استان تولید شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان اضافه کرد: از ابتدای فصل کاشت نهال سه پویش مردمی بذرکاری و نهال کاری در استان با حضور و مشارکت گروه‌های مختلف مردمی، همیاران طبیعت و دستگاه‌های اجرایی انجام شده است که این پویش‌ها با هدف حضور گسترده مردم در اجرای این طرح ادامه دارد.
خزائی گفت: تاکنون در شهرستان‌های بهار، نهاوند و اسدآباد پویش‌های بذرکاری و نهال کاری انجام شده و تا پایان سال در تمام شهرستان‌ها پویش‌ها اجرا می‌شود.
وی افزود: در استان همدان 31 گونه سازگار با اقلیم همدان تولید شده که تنوع گونه‌ای مناسب برای کاشت در مناطق مختلف ایجاد شده است.
وی یادآوری کرد: عملیات کاشت نهال در استان هم زمان با دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان و با حضور استاندار آغاز شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان اظهار کرد: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از سال 1402 طی چهار سال در کشور اجرا می‌شود که سهم استان 12 میلیون اصله نهال است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: