صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه رفیق شهیدم: کتاب «وصال در دره هزار شهید» روایت زندگی شهید شاخص ناجا منتشر شد.
به گزارش هگمتانه، کتاب «وصال در دره هزار شهید»، روایت زندگی شهید سعید رنجبران، شهید شاخص نیروی انتظامی به قلم مهرداد مشکین‌فام منتشر شده است.
نویسنده کتاب با بیان اینکه شهید رنجبران در «دره هزار شهید» کردستان به شهادت رسیده است افزود: این دره به قدری خوفناک است که قبل از شهادت شهیدان در آن، «دره شیطان» نام داشته اما اکنون به «دره هزار شهید» معروف است. مشکین‌فام با بیان اینکه این کتاب به زندگی شهید از تولد تا شهادت او پرداخته است گفت: نگارش کتاب بر اساس مستندات انجام شده و با خانواده، همرزمان، اقوام و دوستان صحبت شده است. وی با بیان اینکه «وصال در دره هزار شهید» در 86 صفحه به نگارش درآمده است افزود: فصل پایانی کتاب به تصاویر شهید در عملیات‌ها و فعالیت‌هایش اختصاص یافته است.
وی گفت: شهید سعید رنجبران در سال 1337 در همدان به دنیا آمد، او در کنکور موفق به کسب رتبه در رشته شیمی دانشگاه تهران شد؛ همزمان هم در دانشکده افسری قبول شد که بنا به علاقه‌اش به دانشکده پلیس رفت‌.
نویسنده کتاب افزود: شهید تحصیلات خود را تا پایان مقطع کارشناسی در دانشکده افسری پلیس گذراند و در سال 1356 به استخدام شهربانی درآمد، در تیرماه 1372 با درجه سرگردی به منطقه کردستان اعزام و به عنوان فرمانده انتظامی سروآباد منصوب شد. مشکین فام گفت: این شهید در تاریخ 14 آذرماه سال 1372 حین بازدید از یگان‌های زیرمجموعه در محور دزلی به مریوان در درگیری مسلحانه با گروهک‌های معاند و ضد انقلاب براثر اصابت گلوله به همراه تعدادی از همکارانش به فیض شهادت نائل آمدند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: