صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
اسفند
۱۴۰۱

شماره
۵۳۱۱

امروز: ۳ (فروردین) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Mar) 23

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: همزمان با آغاز ایام‌ا... دهه فجر، دوره شب‌های شعر انقلاب با حضور شاعران از شهرهای مختلف کشور در همدان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، شامگاه سه‌شنبه، دوره شب‌های شعر انقلاب با حضور شاعرانی از شهرهای مختلف کشور همچون کرج، قم، تهران، کاشان و... در همدان برگزار شد. اجرای این شب شهر را سید محمدجواد شرافت بر عهده داشت و اساتیدی همچون جواد محقق، میرهاشم میری، سعید بیابانکی و مجتبی روشن‌روان در این جمع حضور داشتند.
محمدمهدی سماوات، رئیس حوزه هنری همدان در این برنامه اظهار کرد: انقلاب گردنه‌های سختی را پشت سر گذاشته است که اشعار شاعرانی چون مرحوم سلمان و آقاسی،به گذر از این گذرگاه‌ها کمک کرده است.
وی با اشاره به اینکه ما دین خود را مدیون آنها هستیم، تصریح کرد: شعر علاوه بر جنبه احساسی می‌تواند حافظ ادیان و مکتب‌ها و سیره ما باشد.
جواد محقق شاعر و نویسنده همدان نیز در این جمع اظهار کرد: طی این سال‌ها شب شعرهای بسیاری را شرکت کرده‌ام اما می‌توانم بگویم این مجلس یکی از صمیمی‌ترین جلسه‌هایی بود که پشت سر گذاشتم.
محقق در ادامه شعری را در وصف امام راحل خواند.
میرهاشم میری، شاعر همدانی نیز در این شب شعر با بیان اینکه شعر انقلاب ویژگی منحصر به فردی دارد که حماسه، عرفان و عشق آمیخته است، گفت: شعر انقلاب، شعری است که در میدان تولید شده و شعر پستو و گلخانه نیست، شعری است که در نیمه شب اهل راز و نیاز آن را سروده‌اند و از پوست و مرگ و هست خود مایه گذاشتند.
شب شعر با شعرخوانی میرهاشم میری ادامه یافت و محفل با شعرهای شاعرانی چون حسنا مهرزاده از کاشان با شعری در مورد دختران جهان و خلیج فارس گرم شد و شاعر همدانی مجتبی روشن‌روان شعری را در وصف امام جواد(ع) تقدیم جمع کرد.
مهدی طراوتی شعری را در وصف حضرت علی(ع) خواند و رضا ابوذری در ادامه محفل شعر به شعرخوانی پرداخت در ادامه نیز غلامرضا بکتاش اشعاری را در حوزه کودک و نوجوان خواند و سعید بیابانکی نیز شعری را در وصف حضرت علی(ع) خواند.
مریم آریان از کرج نیز اشعاری را در مورد انقلاب خواند و شعری با مضمون اینکه شاعر بعدی زنده است خواند و محفل شعر با شعرخوانی حسام حسینی در وصف حضرت علی(ع) و محمود جان‌فدا در مورد حضرت زینب(س) به پایان رسید.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: