صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۸

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه شهرستان: مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: سینما اندیشه نهاوند از امروز (پنجم بهمن ماه) پس از یک سال وقفه با اکران چهار فیلم روز سینماهای کشور فعالیت خود را مجددا آغاز می‌کند.
به گزارش هگمتانه، امیر بحیرایی در جمع خبرنگاران از آغاز به کار سینما اندیشه در اداره ارشاد خبر داد و اظهار کرد: این سینما در ابتدا اکران در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 16 با جدیدترین فیلم‌های سینمایی کشور فعالیت خود را آغاز می‌کند که امیدواریم با حمایت‌ مردم و مسؤولان شاهد رونق این مرکز و اکران همه روزه فیلم باشیم.
وی افزود: شروع به کار مجدد سینما به میمنت فرا رسیدن ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود و در این ایام فیلم‌های «بدون قرار قبلی»، «برای مرجان»، «طلا خون» و پویانمایی موزیکال «لوپتو» به روی پرده می‌رود.
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند به سابقه‌ فعالیت‌های سینمایی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: متأسفانه سال 1384 سینما فرهنگ که دارای سابقه بالایی در پخش فیلم بود به عنوان تنها سینمای نهاوند به دلایل مختلف از جمله عدم استقبال مردم، به‌روز نبودن تجهیزات و قدمت بنا با رأی کمیسیون ماده 5 تعطیل شد.
وی ادامه داد: پس از این اتفاق تلاش‌ اشخاص حقیقی و حقوقی نتوانست مالک سینما را در راه‌اندازی مجدد آن متقاعد کند که البته با توجه به نقش تأثیرگذار سینما در فرهنگ عمومی جامعه و ایجاد شور و نشاط اجتماعی، سال 1390 و با پیگیری‌ مسؤولان وقت سالن مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) به جدیدترین سیستم‌های پخش و اکران فیلم مجهز شد و فعالیت خود را با نام سینما اندیشه آغاز کرد.
بحیرایی با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل عدم استقبال همشهریان از فیلم‌های روی پرده سینما، بخش خصوصی که مسؤولیت اکران فیلم را بر عهده داشت نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد گفت: در سال‌های 1394 و 1397 یک‌بار دیگر سینما اندیشه فعالیت خود را با پخش جدیدترین فیلم‌های در حال اکران در کشور آغاز کرد که این بار نیز پس از مدت کوتاهی متأسفانه به دلایل گوناگون به تعطیلی کشیده شد.
وی گفت: بنا به ضرورت این موضوع در سال گذشته نیز با هماهنگی انجام شده و سرمایه‌گذاری نماینده کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران به صورت موقت در دستور کار قرار گرفت که این راه‌اندازی نیز به دلیل مشکلات یاد شده نتیجه‌ای در بر نداشت.
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند خاطرنشان کرد: از سال گذشته پیگیری‌های بسیاری در خصوص راه‌اندازی دائم این سینما انجام پذیرفت که پس از تلاش فراوان و با همکاری مدیرکل ارشاد و انجمن سینمای جوانان از 19 دستگاه موجود در کشور یک دستگاه سینماسیار به صورت دایم به نهاوند واگذار و حمید شهبازی به عنوان متولی سینما معرفی شد.
وی افزود: از ویژگی‌های سینما می‌توان به تأثیرگذاری آن در جامعه فرهنگی اشاره کرد که بر همین اساس استفاده از رونق سینماها در سطح شهر و استفاده از ظرفیت آن در زمینه‌های آموزش برای کودکان می‌تواند اثرات مثبت در پی داشته باشد.
بحیرایی گفت: اگر برنامه‌های آموزشی و فرهنگی ویژه کودکان در سینماها به نمایش گذاشته شود نسل کودکان نیز می‌تواند در توسعه فرهنگی و هنری نقش داشته باشد و همچنین زمینه فعالیت برای برنامه سازی آموزشی برای قشر کودک نیز مهیا می‌شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌ سینماها‌ می‌تواند تحولات اساسی فرهنگی و هنری قابل توجهی را در پی داشته باشد اظهار کرد: استقبال مردم از سینما می‌تواند رمز ماندگاری و توسعه آن در سطح شهرستان باشد که امیدواریم این بار شاهد حضور مردم در سینما و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران این بخش باشیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: