صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۳ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Sep) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه فرهنگی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: در طول برگزاری رویداد بزرگ مد و لباس همدان، بیش از 10 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.
به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مسعود ویژه اظهار کرد: این رویداد با هدف عرضه مستقیم محصولات حجاب و عفاف ایرانی و اسلامی و ایجاد ارتباط دو سویه بین طراحان، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان استانی و کشوری برای اولین بار در سطح کشور به میزبانی همدان برگزار شد و با توجه به اتفاقات اخیر و پرداختن به جایگاه زن مسلمان و اهمیت هرچه بیشتر به مبحث حجاب، لزوم برپایی چنین رویدادی را دوچندان کرد.
وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نمونه‌ای موفقیت‌آمیز از حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های هنری بود؛ خاطرنشان کرد: این رویداد با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و با مشارکت شرکت تعاونی حامیان صنایع دستی و میراث فرهنگی ایرانیان؛ با حضور فعالان عرصه مد و لباس از استان‌های تهران، البرز، قم، خوزستان، قزوین، آذربایجان شرقی و....برگزار شد.
ویژه با بیان اینکه رویداد مد و لباس همدان، اولین تجربه برگزاری رویدادهای مد و لباس در سطح استانی بود؛ خاطرنشان کرد: این نمایشگاه 6 تا 8 آذر پذیرای بازدید علاقمندان بود و در این مدت بیش از 10 هزار نفر از آن بازدید کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه ارتقاء سطح نمایشگاه‌های بعدی و در نظر گرفتن ذائقه و سلیقه مخاطبان بسیار حائز اهمیت است؛ گفت: بر همین اساس فرم نظرسنجی برای بازدیدگنندگان طراحی و آماده شد بود که قطعاً نتایج آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بر اساس فرم‌های مذکور در روز پایانی نمایشگاه هم سه غرفه برتر با نظر مردم انتخاب و غرفه‌داران برتر تجلیل شدند.
ویژه مشارکت دستگاه‌های اجرایی به ویژه اداره کل صمت، شهرداری همدان و مجمع امور صنفی را در برگزاری این رویداد قابل تقدیر دانست و افزود: به دنبال این هستیم کارگروه مد و لباس استان زمینه حمایت از طراحان پوشاک رابیش از پیش فراهم کند. البته برخی از بازدیدکنندگان نسبت به قیمت‌ها انتقاداتی داشتند؛ باید بگویم برگزاری این رویداد اولین گام بود و در رویدادهای دیگر با حمایت بیشتر مسؤولان استان باید تخفیفات و یارانه‌ای برای مخاطبان در نظر گرفته شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: