صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی همدان از کشت 32 هکتار سورگوم در استان خبر داد و گفت: این گیاه به «شتر گیاهان علوفه‌ای» معروف است.
به گزارش هگمتانه، علی بایگانه صبح دیروز با اشاره به کشت گیاه سورگوم در استان اظهار کرد: در سال زراعی 1401 - 1400 سی و دو هکتار گیاه علوفه‌ای سورگوم که از ارقام اصلاح شده به شمار می‌رود در شهرستان‌های ملایر، بهار و اسدآباد به صورت الگویی کشت شده است.
وی گفت: در سال زراعی آینده هم سورگوم دانه‌ای در برنامه توسعه کشت گیاهان علوفه‌ای جدید قرار دارد.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: این گیاه به دلیل مقاوم بودن به خشکی به "شتر گیاهان زراعی" معروف است.
وی اضافه کرد: با توجه به خشک سالی‌های اخیر و برنامه الگوی کشت، سازمان جهاد کشاورزی استان اقدام به کشت محصولات کم‌آب‌بر از جمله سورگوم کرده است.
بایگانه با بیان اینکه این محصول اوایل خردادماه کشت می‌شود که از هر هکتار می‌توان حدود 40 تن علوفه برداشت کرد گفت: "سورگوم" شباهت زیادی به ذرت دارد و از آن می‌توان به صورت سیلویی در خوراک دام و از دانه سورگوم برای تغذیه طیور استفاده کرد.
وی با بیان اینکه این گیاه می‌تواند نقش مهمی در عدم وابستگی به واردات نهاده‌های دامی داشته باشد افزود: برای هر هکتار 15 تا 25 کیلو بذر نیاز است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: