صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: با منتفی شدن الحاق 680 هکتار از اراضی شورین برای پروژه مسکن ملی، 17 نقطه دیگر معادل 500 هکتار برای این پروژه شناسایی شده است.
به گزارش هگمتانه، ایوب اسدالهی با بیان‌ اینکه کارگروه برای توافقات تملک اراضی تشکیل شده است اظهار کرد: نزدیک به 17 نقطه در همدان برای پروژه مسکن ملی در نظر گرفته شد.
وی مساحت این 17 نقطه برای ساخت پروژه مسکن ملی را 500 هکتار عنوان کرد و ادامه‌ داد: تلاش می‌شود ظرف یکی دو هفته پیش‌رو نتیجه نهایی اعلام شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه این 17 نقطه در کارگروه با حضور سایر دستگاه‌ها مطرح خواهد شد تصریح کرد: جانمایی زمین در مناطق مختلف شهر مطرح است، اما هنوز قطعی نیست چرا که نمی‌خواهیم قضیه و رانت 680 هکتار زمین دوباره تکرار شود.
وی با عنوان اینکه به زودی نقاط توافق شده برای طرح مسکن ملی اعلام خواهد شد اضافه کرد: با حدود 420 نفر توافقات انجام شده و باقی قضایا منوط به کارگروه است و به صورت رسمی مطرح خواهد شد.
اسداللهی با تأکید بر اینکه در خصوص بحث تعاونی مسکن اگر مشکلی در کاربری وجود داشته باشد به شرط اینکه نفرات معرفی شده واجد شرایط باشند، حمایت می‌کنیم ادامه‌ داد: طی مدت دو ماه این نقاط شناسایی شد که در حاشیه و نقاط مختلف شهر در نظر گرفته شده است.
وی با تأکید بر اینکه اگر فردی برای ساخت، زمین داشته باشد و پیشنهاد دهد، همکاری خواهیم کرد گفت: افرادی که برای پروژه مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند، به طبع در بحث زیرساخت آب، برق، گاز و‌... اقدامات لازم از سوی سازمان‌های ذیربط انجام خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی همدان، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در بحث جانمایی زمین نیز بیان‌کرد: جمعیتی که برای مسکن ملی ثبت‌نام شده امکان اینکه به شهر، اضافه شود وجود ندارد بنابراین تعدادی در بافت فرسوده پیشنهاد شده و مابقی در سایر نقاط و حاشیه انجام خواهد شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: