صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۴ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Tuesday 2023 (Sep) 26

عناوین صفحه


مردم همدان با برپایی تجمع‌هایی اعتراض خود را به سخنان هنجارشکنانه و توهین آمیز میرحسین موسوی یکی از سران فتنه اعلام کردند.
مردم شهید پرور همدان، در واکنش به لجن پراکنی‌های میرحسین موسوی از سران فتنه 88 نسبت به ارزش‌ها و هنجارهای انقلاب اسلامی به ویژه سخنان توهین آمیز وی به شهدای مدافع حرم از جمله سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی که نقش برجسته‌ای در دفع فتنه سال 88 داشت، تجمعات اعتراض آمیز برگزار کرده و گروه‌های مختلف بیانیه‌هایی را در محکومیت این سخنان منتشر کردند.
مسوولان استان همدان
خواستار برخورد جدی و سریع با جریان برانداز
هگمتانه، گروه اندیشه: مسوولان استان همدان با محکوم کردن توهین یکی از سران معلوم الحال فتنه 88 به سردار حاج حسین همدانی و شهدای مدافع حرم بیانیه‌‌ای مشترک صادر کردند و در این راستا خواستار برخورد جدی و سریع دستگاه‌های مربوطه با این جریان برانداز و معاند شدند.
به گزارش هگمتانه، در این بیانیه آمده است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ سوره مبارکه صف آیه 8
کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هر چند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت.
نگارش جملاتی توهین‌‏آمیز از سوی یکی از سران فتنه و معلوم الحال که سال هاست خود را ملعبه دست بدخواهان نظام کرده به راستی قلب میلیون‌ها انسان مؤمن و آزاده را به درد آورده است. صدور چنین بیانیه‌‏ای، بیانگر تداوم کینه جریان برانداز و معاند در فتنه 1388 نسبت به هوشیاری و دلیری شهید همدانی در مدیریت بحران فتنه 88 است.
سردار همدانی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، مؤسس سپاه استان همدان که 2 نشان فتح از فرمانده کل قوا دریافت کرده بود از خرداد 88 نبض اعتراضات خیابانی را در دست گرفت و با تلاشی جهادگونه این بحران را مدیریت کرد و تمام تلاش خود به کار بست تا صف مردم را از آشوب‌گران جدا کند و در نهایت با روشنگری‌های این شهید عزیز، مردم در نهم دی به میدان آمدند و بساط فتنه‌گران را برچیدند.
ساختار جملات و ادبیات به کار رفته در این بیانیه بار دیگر فتنه انگیزی‌های وی را در سال 88 تداعی می‌کند که مانند بیانیه‌های پیشین موسوی، این بار غیر از اهانت به عاشورا و حمایت از آشوب‌طلبان، به حمایت از داعش و حفاظت غیرمستقیم از منافع رژیم صهیونیستی می‌پردازد.
طرح ادعاهایی مانند جانشینی موروثی، اکنون آنقدر مضحک است که حتی دیگر سلطنت طلب‌ها و منافقین هم دریافته‌اند که نمی‌توانند با چنین القائاتی ذهن جامعه ایرانی را نسبت به واقعیت منحرف سازند.
به نظر می‌رسد انزوا، پریشان‌حالی و درماندگی موسوی، حیات سیاسی او و هوادارانش را چنان به بن‌بست کشانده که با این حجم از اهانت به مقدسات سعی در بازگرداندن جایگاه از دست‌رفته خود و هوادارانش را دارد.
این بیانیه غیر از نمایش یک سقوط کامل و بی‌حد و مرز برای موسوی، آزمون بسیار بزرگی را پیش پای برخی چهره‌های سیاسی قرار می‌دهد. عدم مرزبندی صریح و مشخص با چنین اقدامی، خط بطلانی بر صداقت گفتار آنها خواهد بود.
اکنون که قریب به 13 سال از روزهای پرالتهابی که سردمداران فتنه باعث و بانی آن بودند می‌گذرد و در شرایطی که نظام طیبه جمهوری اسلامی با صرف نظر از مجازات قانونی سران فتنه رویکردی رافت‌آمیز داشته و در طول سال‌های اخیر نیز از محدودیت‌ آنها کاسته اما به نظر می‌‌رسد که معاندان سعی دارند با برجسته‌سازی موضوعات مرتبط با سردمداران فتنه، شرایط سیاسی و اجتماعی را دچار تنش کرده و منافع خود را از این طریق تأمین کنند. در خوش‌بینانه‌ترین حالت به نظر می‌‌رسد که سردمداران فتنه، همانند سال 88، این بار نیز ملعبه دست جریان‌های سلطنت‌طلب و منافقین شده‌ و در این صحنه‌گردانی، اسیر گردابی از جهل و عناد شده‌اند که هر روز بیشتر در آن فرو خواهند رفت.
اینجانبان با محکوم کردن سخنان سخیف و بی ادبانه موسوی به مقام رفیع شهدای مدافع حرم به ویژه حبیب دلها سردار حاج حسین همدانی، از مسؤولین نظام تقاضا داریم با هتاکی این عنصر فتنه‌گر برخورد قانونی صورت پذیرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان
نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری
استاندار همدان
مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی
رئیس کل دادگستری استان همدان
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان
فرماندهی ارشد اجا در استان همدان
فرماندهی انتظامی استان همدانارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: