صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : محله ما صفحه 5 : محله ما صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : ایران و جهان صفحه 8 : فرهنگی

۳۱
شهریور
۱۴۰۱

شماره
۵۱۷۱

امروز: ۵ (مهر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Sep) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: ملی‌پوش تیم جوانان بوکس ایران پس از اینکه به کما رفت و تحت عمل جراحی قرار گرفت، بامداد دیروز درگذشت. اتفاقی که جامعه بوکس کشور را تحت تأثیرقرار داد.
اردوی تیم جوانان بوکس ایران هم اکنون در «کامیاران» یکی از نواحی استان کردستان در حال برگزاری است.
بر این اساس، محمدامین روستایی بوکسور همدانی وزن 60 کیلوگرم این تیم که عنوان نایب قهرمانی کشور در مسابقات مشهد را کسب کرده بود در جریان یکی از تمرینات، بی‌هوش شد.
با حضور پزشکان و اورژانس انتقال وی از کامیاران به سنندج صورت گرفت اما وی پیش از رسیدن به بیمارستان به کما رفت.
با تلاش رئیس هیأت بوکس کردستان، استاندار و مسؤولان استانی، این بوکسور جوان از سوی یک پزشک متخصص مورد عمل جراحی قرار گرفت و همانجا اعلام شد وی به دلیل سکته مغزی به کما رفته است.
سطح هوشیاری این بوکسور ملی‌پوش پایین آمده بود و در نهایت بامداد دیروز (چهارشنبه) جان خود را از دست داد.
«حسین ثوری» رئیس فدراسیون بوکس در خصوص این اتفاق گفت: به خانواده محمدامین روستایی و خانواده بزرگ بوکس تسلیت می‌گویم.
وی افزود: بر اساس چیزی که تا این لحظه دریافت کردیم، این بوکسور در اردو با نشانه‌های سرگیجه به کما می‌رود و پس از انتقال به بیمارستان سنندج تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.
ثوری بیان کرد: به زودی نتیجه کالبدشکافی مشخص خواهد شد و ما هم منتظر هستیم تا ببینیم دلیل این اتفاق ناگوار چه بوده است. چراکه آن روز تمرینات عادی بوکس برگزار شده و مبارزه یا تمرین دشواری صورت نگرفت.
رئیس فدراسیون بوکس ادامه داد: اجازه بدهید منتظر بمانیم تا نتیجه به صورت کامل از سوی پزشکان اعلام شود. اکنون نمی‌شود قضاوت کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز با بیان اینکه از اولین ساعات بروز حادثه در سنندج حضور داشتیم، گفت: استاندار و معاون ایشان دائم پیگیر درمان این ملی پوش بودند.
علی حقیقی در خصوص حادثه تلخ درگذشت ملی پوش بوکس استان در اردوی تیم ملی در سنندج گفت: شامگاه دوشنبه بعد از اطلاع از این اتفاق تلخ بلافاصله به همراه جمعی از همکاران در بیمارستان کوثر سنندج حضور پیدا کردیم و پیگیر درمان این ورزشکار شدیم.
وی افزود: در همان لحظات ابتدایی مشخص شد که این بوکسور ملی پوش متأسفانه دچار ضایعه مغزی شده است و باید سریعاً تحت عمل جراحی قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: پس از اطلاع از این موضوع و در اولین فرصت با پیگیری استاندار محترم و معاون سیاسی و انتظامی استاندار و معاونین محترم وزیر ورزش و جوانان این بوکسور جوان استان تحت عمل جراحی قرار گرفت اما متأسفانه پس از گذشت دو روز از این حادثه جان به جان آفرین تسلیم کرد.
حقیقی با بیان اینکه مسؤولیت این حادثه ناگوار و تلخ بر عهده فدراسیون بوکس است؛ تصریح کرد: با توجه به آنکه این اردو زیر نظر مستقیم فدراسیون بوکس و به میزبانی سنندج برگزار می‌شد مسؤولیت هرگونه‌ حادثه و اتفاقی بر عهده متولی اردو که فدراسیون بوکس بوده می‌باشد.
وی در پایان گفت: این ضایعه بسیار تلخ و ناگوار بود که جا دارد این مصیبت را به خانواده محترم این ورزشکار ملی پوش، جامعه ورزش و جوانان استان و خانواده بزرگ بوکس کشور و استان تسلیت و تعزیت عرض نمایم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: