صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحه
هگمتانه، گروه فرهنگی: مسؤول کمیته دانش‌آموزی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: چندین سال است که بخشی به نام دانش‌آموزی به جشنواره اضافه شده و در همین راستا آموزش و پرورش به طور مستقیم وارد جشنواره شده است.
پرویز ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار هگمتانه اظهار کرد: در 2سال گذشته به علت شیوع کرونا حضور دانش‌آموزان در جشنواره در بخش‌های عروسکی و صحنه‌ای کمتر شد ولی دانش‌آموزان به شکل انفرادی در بخش مونولوگ و نقالی فعالیت داشتند.
وی ادامه داد: امسال توفیق داشتیم که این دو موضوع را به جشنواره اضافه کنیم و 9 دانش‌آموز از سراسر کشور دعوت شدند تا برای بخش مونولوگ و نقالی حضور داشته باشند که یکی از این 9 نفر، دانش‌آموز همدانی به نام "مهدیه بختیاری" است.
ابراهیمی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش، تربیت دانش‌آموزان است گفت: ما هنر را به عنوان واسطه‌ای برای تربیت می‌دانیم.
وی یادآور شد: بخش دیگری که به جشنواره اضافه شده است، بخش شرکت کننده‌های زیر 18 سال است که فراخوان آن را ارشاد انجام داد اما چون غالبا افراد زیر 18 سال دانش‌آموز هستند، آموزش و پرورش با ارشاد وارد مذاکره شد و متولی اجرایی این بخش شد.
رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: امسال 8 گروه در بخش نمایش‌های صحنه‌ای و عروسکی شرکت کننده‌های زیر 18سال در جشنواره حضور دارند، اما هیچ یک از گروه‌ها از استان همدان نیستند.
پرویز ابراهیمی با اشاره به اینکه سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که پیش دبستانی‌ها و مهدها نیز زیر نظر آموزش و پرورش هستند و امسال این ابلاغیه عملیاتی شد، گفت: بخش خردسال نیز امسال در دو دسته مونولوگ و نقالی به جشنواره اضافه شده که مدیریت آن به عهده آموزش و پرورش است.
وی با توجه به اینکه جشنواره امسال در زمانی برگزار می‌شود که مدارس تعطیل هستند، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کرده است که بچه‌ها با خانواده هایشان در سالن‌های نمایش حضور یابند، در همین راستا در شیفت صبح اکثریت سالن‌های نمایش در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.
ابراهیمی اضافه کرد: استقبال بسیار خوبی توسط خانواده‌ها در سانس‌های صبح صورت گرفت و تجربه خوبی را شکل داد که نشان دهنده هنردوستی مردم همدان است که با تاب آوری بسیار خوب و تحمل و شکیبایی و احترام متقابل در سالن‌ها حضور یافتند.
وی با بیان اینکه امیدواریم این جشنواره و بخش‌های مختلف آن دستاوردهای خوبی برای استان همدان داشته باشد اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا همدان به عنوان پایلوت(آزمونه) نقالی در کشور مطرح شود و در این زمینه امیدواریم بتوانیم از هنر و توانایی‌های استاد چایانی که نظیرش را در کشور نداریم استفاده کنیم و نقالی را در جشنواره گسترش دهیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: