صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۲
خرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۰۷۴

امروز: ۲ (خرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (May) 23

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه ورزش: نسل ستاره‌های نوظهور ورزش تنیس روی میز بانوان همدان در رده‌های ملی همچنان پابرجاست و این بار ستایش ایلوخانی پدیده انتخابی تیم ملی توانست با اختلاف حریفان خود را شکست بدهد.
ایلوخانی با اقتدار کامل توانست برابر حریفان انتخابی تیم ملی در رده نوجوانان به برتری برسد و نخستین دختر ایرانی انتخاب شده برای عضویت در ترکیب اصلی تیم ملی در مسابقات آسیایی معرفی شود.
این بازیکن مستعد را می‌توان ادامه دهنده شیما صفایی دیگر نابغه تنیس روی میز همدان معرفی کرد که توانست قاطعانه تمامی رده‌های سنی تیم ملی تنیس روی میز کشور را در تسخیر خود قرار دهد.
حالا ستایش به پدیده نوظهور تنیس روی میز نوجوانان کشور تبدیل شده و کارشناسان از وی به عنوان یکی از چهره‌های آینده دار این ورزش در میادین بین المللی نام می‌برند.
دختر نوجوان تنیس روی میز همدان برای حضور قدرتمند در انتخابی تیم ملی ماه‌ها تلاش کرد و حالا بالاتر از تمامی مدعیان این رده سنی توانست در صدر قرار بگیرد.

  نابغه‌های تنیس محصول طرح هوپس
درخشش بی‌امان شیما صفایی در رده جوانان و بزرگسالان و ستایش ایلوخانی در رده نوجوانان را می‌توان محصول اجرای مطلوب طرح هوپس در همدان نامید.
اسفندماه 94 بود که فدراسیون تنیس روی میز کشور طرح بین المللی هوپس که یکی راهبردهای مهم استعدادیابی فدراسیون جهانی است را به اجرا گذاشت.
این طرح با برنامه‌ریزی مناسب فدراسیون خیلی سریع در سطح استان‌ها اجرایی شد و همدان یکی از مناطقی بود که این طرح دستاورد موفقیت آمیز و چشمگیری پیدا کرد.
هوپس در واقع یک طرح بین المللی است که در تمامی کشورهای جهان برگزار می‌شود و روش بسیار خوبی برای استعداد یابی به شمار می‌رود.
هدف اصلی از اجرای این طرح نیز استعدادیابی و آموزش به سنین پایه است و در کشورهای مختلف توانسته دستاوردهای مؤثری را در بالا بردن سطح فنی و کیفی ورزشکاران نخبه داشته باشد.
اجرای طرح هوپس در همدان همزمان با سایر استان‌های کشور آغاز شد و در این سال‌ها تأثیر بسزایی در استعدادیابی و استعدادسازی تنیس روی میز داشته است.
بدون تردید ستایش ایلوخانی در کنار شیما صفایی نفر اول تور تنیس روی میز ایرانیان و تیم ملی را می‌توان محصول طرح هوپس در همدان دانست.
امروزه با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب هیأت تنیس روی میز همدان در قالب طرح هوپس، نخبه‌های این ورزش خیلی سریع رشد کرده و توانسته‌اند به عنوان یک استعداد نخبه شناخته شوند.
با اجرای این طرح افزون بر شیما صفایی و ستایش ایلوخانی، دیگر ورزشکاران نظیر مبینا اصلانی، مطهره موقر نیکو، بهار محمدی و پارسا معصومی در سال‌های اخیر نام خود را در جمع بهترین‌های کشور ثبت کنند.

  هوپس، کلاس حرفه‌ای شدن
طرح هوپس به معنی آینده نگری برای بازیکنان نونهال است که از بین آن‌ها یک یا 2 ورزشکار نخبه دختر و پسر در کشور انتخاب و سپس برای آموزش‌های حرفه‌ای به کمپ آسیای میانه و در صورت تأیید فنی به لحاظ پیشرفت به رویداد هوپس فدراسیون جهانی اعزام می‌شوند.
طرح هوپس به این دلیل که اعزام به خارج از کشور دارد و در آنجا با مربیان سایر کشورها و فدراسیون جهانی تمرین می‌کنند، بین مربیان و خانواده‌ها در سطح کشور بسیار حائز اهمیت هست.
بازیکنانی که در طرح هوپس کشور موفق می‌شوند، به هوپس آسیایی و در صورت تأیید به هوپس جهانی اعزام می‌شوند که در برگشت تفاوت بسیار زیادی با سایر ورزشکاران هم سن و سال خود در تنیس روی میز پیدا می‌کنند و تأثیر آن به طور کامل مشخص می‌شود.
بنابراین همه مربیان تلاش می‌کنند تا مراحل طرح هوپس را برای استعدادهایی که شناسایی کرده‌اند، مهیا سازند و در این بین استعداد و هوش ورزشکار بسیار حایز اهمیت است.
حالا ستایش ایلوخانی با سپری کردن دوره‌های این طرح توانسته به بازیکنی حرفه‌ای تبدیل شود به طوری که اکنون در ترکیب تیم ملی بالاتر از حریفان قرار گرفته است.

  مسافر لائوس
رئیس هیأت تنیس روی میز استان همدان با اشاره به موفقیت اخیر این بازیکن گفت: ستایش ایلوخانی بانوی ورزشکار مستعد این استان در رده سنی نوجوانان سهمیه مسابقات آسیایی را کسب کرد.
زهره ابوطالبیان اظهار کرد: ایلوخانی با کسب بالاترین امتیاز در مسابقات انتخابی تیم ملی موفق به کسب سهمیه مسابقات آسیا شد.
وی افزود: نفرات اول تا سوم تیم ملی نوجوانان برای اعزام به مسابقات نوجوانان آسیا به میزبانی لائوس که تاریخ برگزاری آن تاکنون مشخص نشده انتخاب شدند و ایلوخانی توانست این سهمیه را کسب کند.
ابوطالبیان با قدردانی از عملکرد ایلوخانی در انتخابی تیم ملی گفت: ایلوخانی عملکرد درخشانی را در این مسابقات به ثبت رساند.
به گفته وی، سطح مسابقات انتخابی تیم ملی بالا بود به خصوص دوره‌های پایانی که چکیده استعدادهای این رشته ورزشی در آن حضور داشتند.
رئیس هیأت تنیس روی میز استان همدان خاطرنشان کرد: هم اکنون ستایش به پدیده نوظهور تنیس روی میز نوجوانان کشور تبدیل شده و کارشناسان از وی به عنوان یکی از چهره‌های آینده دار این ورزش در میادین بین المللی نام می‌برند.
وی افزود: ایلوخانی از هم اکنون باید خود را برای حضور درخشان در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کند و هدف ما کسب بهترین نتیجه در این رقابت‌ها است.

هدفم رسیدن به تیم ملی بود
ستایش ایلوخانی در خصوص حضورش در انتخابی تیم ملی گفت: هدفم رسیدن به پیراهن تیم ملی تنیس روی میز نوجوانان بود و با همین انگیزه توانستم حریفان را شکست دهم.
وی افزود: برایم مهم بود که بتوانم پیراهن تیم ملی را تصاحب کنم و مزد زحمات چند ماهه خودم از تمرین‌های سخت و مستمر را گرفتم.
ایلوخانی سطح مسابقات را بالا دانست و گفت: حریفان مرحله حذفی بسیار بهتر ظاهر شدند.
این دختر موفق تنیس روی میز همدان خاطرنشان کرد: از هم اکنون باید خود را برای حضور درخشان در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کنم.

  تنیس روی میز، هیأت ورزشی ستاره ساز
مدیرکل ورزش و جوانان همدان با قدردانی از موفقیت‌های کسب شده در رشته تنیس روی میز گفت: تنیس روی میز جزو هیأت‌های ورزشی ستاره ساز در سطح استان است.
حمید سیفی افزود: همواره حامی استعدادهای ورزش استان هستیم و معتقدم باید سرمایه‌گذاری لازم بر نخبه‌های قهرمان رشته‌های مختلف صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه نگاه ویژه به قهرمانان ورزشی و هیأت‌های نخبه پرور داریم، گفت: هیأت‌های ورزشی که بتوانند در ورزش قهرمانی درخشش لازم را داشته باشند، مورد حمایت مطلوب خواهند بود.
سیفی خاطرنشان کرد: امروزه تنیس روی میز همدان حرف اول را در رده بانوان کشور می‌زند و این موفقیت حاصل برنامه‌ریزی هیأت و عملکرد درخشان مربیان سازنده در پرورش ورزشکاران نخبه است.
مدیرکل ورزش همدان اضافه کرد: باید این روند روبه رشد حفظ شود تا بتوانیم در دوره‌های آینده مسابقات بین المللی به موفقیت‌های ارزنده دست یابیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: