صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : فرهنگی صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۰
مرداد
۱۴۰۱

شماره
۵۱۳۶

امروز: ۲۱ (مرداد) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Friday 2022 (Aug) 12

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌ا... سیدرضا فاضلیان در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) همدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، پیش از ظهر دیروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان همدان، مسؤولان استانی، مدیران و طلاب حوزه علمیه همدان و مردم دارالمؤمنین همدان، مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌ا... سید رضا فاضلیان در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

در شروع این مراسم، حجت الاسلام سیدصادق فاضلیان نوه آیت‌ا... فاضلیان به بیان خاطراتی از نحوه برخورد و رفتار پدربزرگ خود در طول دوران حیات با مردم پرداخت.

حجت الاسلام سیدصادق فاضلیان در این مراسم ضمن قدرشناسی از مردم در طی یک سال که از درگذشت آیت‌ا... فاضلیان می‌گذرد، گفت: از مقام معظم رهبری نیز به جهت تفقد و لطف ایشان که موجبات تدفین آیت‌ا... فاضلیان را در جوار آستان قدس رضوی ممکن گردانیدند قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای نسبت به حفظ کتابخانه و نشر آثار آیت‌ا... فاضلیان تأکید فراوان فرمودند، افزود: تجلیل از آیت‌ا... فاضلیان تجلیل از علم، زُهد و تقواست.

حجت‌الاسلام سیدصادق فاضلیان در پایان گفت: من از این فرصت می‌خواهم استفاده کنم از علما و بزرگانی که زمینه ساز تربیت این چنین علمایی مانند آیت ا... فاضلیان بودند، تجلیل کنم.

در ادامه، نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز با اشاره به روایتی از نهج البلاغه اظهار کرد: انسان‌ها در جهان دو دسته هستند یا به دنبال علم حرکت می‌کنند و یا مال.

آیت‌ا... حبیب الله شعبانی با تأکید بر اینکه اگر کسی علم نافع داشته باشد، درگیر مسائل مالی نخواهد شد، گفت: اسلام با مال و ثروت مخالف نیست، بلکه با درگیر شدن و حریصان مال و ثروت مخالف است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تا سال‌های سال و تا زمانی که انسان‌ها در عالم نفس می‌کشند، نام عالمان وارسته زنده خواهد بود، خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله فاضلیان نیز مصداق همین موضوع است که با وجود آنکه دیگر در بین ما حضور ندارد، اما یاد و خاطره ایشان تا همیشه در دل مردم زنده است.

وی، شفافیت و صداقت را از مهم‌ترین ویژگی‌های آیت‌ا... فاضلیان برشمرد و یادآور شد: آیت‌ا... فاضلیان ظاهر و باطنشان یکی بود و اگر امروز مشاهده می‌کنیم که دل‌های مردم تسخیر این عالم ربانی شده به دلیل همین رفتارها در زندگی ایشان بوده است.

در ادامه یکی از استادان حوزه علمیه قم نیز گفت: معنویت و اعتقاد به خدا در طول عمر پر خیر و برکت این عالم فاضل باعث شد که علاوه بر خدمت صادقانه توانست شاگردان بسیاری را تحویل جامعه دهد.

حجت الاسلام حیدری کاشانی افزود: همانگونه که شهدا و عالمان بزرگ دین برای رسیدن به اهداف خود در احقاق حق و باور‌های دینی صبر، استقامت و مبارزه کردند، امروزه ما نیز باید در برابر توطئه‌ها ایستادگی کنیم و پایبند به ارزش‌ها و باور‌های دینی خود باشیم.

ذکر مصیبت توسط حاج محسن طاهری از مادحین اهل بیت(ع) و رونمایی از مستند «سید فاضل» که در آن به سیره و زندگی آیت‌ا... فاضلیان پرداخته شده است، از دیگر برنامه‌های اولین سالگرد رحلت این عالم ربانی بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: