صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۱۴
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۰

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه روند نسخه‌نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی بخش دولتی همدان کند است گفت: طبق قانون بعد از یکم دی ماه هیچ نسخه‌ کاغذی قابل پذیرش و پرداخت نیست.

به گزارش هگمتانه، سعید فرجی روز گذشته با بیان اینکه سال گذشته و اوایل امسال اقدامات ارزشمندی در کشور صورت گرفت که مهمترین آن الکترونیکی کردن نسخه نویسی بوده است افزود: طبق قانون برنامه ششم توسعه که از سال 96 آغاز شده است، بر اجرای پرونده الکترونیک تأکید شده اما متأسفانه این موضوع تاکنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه سال 97 سازمان‌های بیمه‌گر نسخه‌نویسی الکترونیکی را آغاز کردند که بخشی از پرونده الکترونیکی سلامت شهروندان است گفت: اقدامات اولیه در این خصوص صورت گرفت و برخی از استان‌ها آزمونه این طرح شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه از ابتدای سال 98 نیز قرار شد در هر استانی یک شهر آزمونه باشد که ما همدان را انتخاب کردیم تأکید کرد: سازمان بیمه سلامت در سال 99 به مراکز و مؤسسات درمانی کشور تأکید کرد که نسخه‌ها به صورت الکترونیکی نوشته شود.

وی یادآور شد: نیمه اول سال گذشته استان وضعیت خوبی نداشت آن هم به واسطه برخی مقاومت‌ها که البته بخشی از آن به حق بود و زیرساخت لازم فراهم نشده بود، اما از نیمه دوم سال وضعیت خوبی را شاهد بودیم.

فرجی با بیان اینکه اواخر سال گذشته همدان جزو استان‌های برتر به لحاظ تعداد مطب‌های طرف قرارداد نسخه الکترونیک شناخته شد گفت: تقریبا نسخه‌نویسی الکترونیک در بخش خصوصی خوب پیش رفت و عمده مشکل در بخش دانشگاهی بود.

وی با اشاره به اینکه طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی درصدد برآمدیم زیرساخت‌ها فراهم شود و متخصصان این حوزه نیز به این سمت گرایش یابند افزود: ابتدا کار خوب پیش رفت اما بعد کند شد که دلایل متعددی دارد و قطعا بیماری کرونا نیز تأثیر داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان تصریح کرد: در استان همدان روند نسخه‌نویسی الکترونیک در بخش دولتی کند شده که امیدواریم روند بهتری پیدا کند چون طبق قانون تا پایان آذرماه فرصت داریم و بعد از یکم دی‌ماه هیچ نسخه‌ کاغذی قابل پذیرش و پرداخت نیست.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: