صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳
مرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۴۹

امروز: ۴ (مرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2021 (Jul) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تأکید بر لزوم بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: ترور 17 هزار ایرانی ثمره حقوق ضد بشر آمریکاست.

به گزارش هگمتانه، سردار مظاهر مجیدی بیان کرد: حقوق بشر پوششی بر جنایات ضدبشری و تأمین منافع شیطانی و ضد حقوق بشری سران استکبار و به خصوص آمریکا است.

وی با گرامیداشت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی به فلسفه نام‌گذاری این روز اشاره و اظهار کرد: با پیشنهاد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی 6 تا 12 تیرماه به عنوان هفته «افشای حقوق بشر آمریکایی» به دلیل جنایت‌های آمریکای پلید در ایران نام‌گذاری شده تا چهره واقعی این کشور در جهان معرفی شود.

وی با بیان اینکه در هفته دوم تیر ماه، آمریکا جنایت‌های بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، گفت: سوء‌قصد نافرجام به رهبر انقلاب، بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن آیت‌الله بهشتی و 72 نفر از یاران ایشان، بمباران شیمیایی سردشت توسط هواپیما‌های جنگی رژیم بعثی عراق و شهادت 110 نفر و مجروح شدن 5 هزار تن، به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری و به شهادت رساندن 290 مسافر و خدمه هواپیما از جمله این جنایت‌ها است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه تاریخ جمهوری اسلامی مملو از جنایت‌های ضد بشری آمریکا در پس نقاب فریبنده دفاع از حقوق بشر است، به اقدامات خبیثانه دولت مستبد آمریکا علیه ملت ایران در دوران قبل و پس از انقلاب اشاره و بیان کرد: کودتای 28 مرداد، واقعه طبس، حمایت از گروهک‌های معاند با کشور، استفاده از اموال و امکانات کشور در دوران طاغوت برای دستیابی به منافع شخصی خود، راه‌اندازی ساواک و به شهادت رساندن انقلابیون، حمایت از رژیم بعثی در هشت سال دفاع مقدس، ترور بیش از 17 هزار ایرانی و وضع تحریم‌های ناجوانمردانه از جمله جنایت‌های ضدبشری آمریکا علیه ملت آزاده ایران است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند، گفت: آمریکای پلید پشت پرده دموکراسی خود را پنهان کرده و مدام دم از حقوق بشر می‌زند در صورتی که خود یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر است.

سردار مجیدی با بیان اینکه آمریکا با ابزار‌ها و تبلیغات مختلف به بهانه دفاع از حقوق بشر خباثت‌های بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد، عنوان کرد: آمریکا شیطان بزرگ است و پس از گذشت 42 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی همچنان دسیسه‌ها و خیانت‌های آن علیه ایران ادامه دارد و هیچ گاه از خوی استکباری خود دست بر نمی‌دارد.

وی با اشاره به ژست‌های حقوق بشری دولت مستکبر آمریکا در دیگر کشور‌ها، تصریح کرد: آمریکا خود ناقض حقوق بشر است، اما به بهانه دفاع از حقوق بشر جنایت‌های فجیعی در کشور‌های مختلف انجام می‌دهد و از آن به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف و منافع سیاسی خود استفاده و از زمان‌های قدیم به صورت برده‌داری با بسیاری از کشور‌ها برخورد می‌کند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر ضرورت بازخوانی و آشکارسازی جنایت‌های آمریکا عنوان کرد: باید چهره پلید دولتمردان آمریکایی تبیین و خباثت‌ها و جنایت‌های آمریکا علیه جامعه بشریت بازخوانی و حقوق بشر آمریکایی افشا شود و آمریکای جنایتکار به عنوان بزرگ‌ترین دشمن بشریت معرفی شود تا موضوع حقوق بشر پوششی بر جنایات ضدبشری و تأمین منافع شیطانی و ضد حقوق بشری سران استکبار و به خصوص آمریکا تبدیل نشود.

وی اضافه کرد: اگر چهره واقعی آمریکا در جامعه تبیین و مردم تاریخ انقلاب اسلامی و جنایت‌های آمریکا علیه ایران را مطالعه کنند به طور قطع متوجه خواهند شد که لقب شیطان بزرگ که امام راحل به آمریکا داد کاملاً در چهره این کشور هویدا است.

سردار مجیدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از جنایت‌ها و خباثت‌های آمریکا در امان نبوده به ارائه مصادیقی در این رابطه پرداخت و یادآور شد: متأسفانه در موضوع کرونا آمریکا بر خلاف قاعده جهانی ما را از واگذاری ماسک محروم کرد و امکانات درمان را به ما ندادند و تنها در این اواخر که کشور به نتایجی در درمان کرونا دست یافت ادعا کردند که آماده هستند تا ایران را حمایت کنند که البته این هم دروغی بیش نیست.

وی شهادت سردار «حاج قاسم سلیمانی» را نمونه بارز خباثت و جنایت آمریکا علیه جامعه بشریت و از ژست‌های حقوق بشری این کشور استکباری معرفی و بیان کرد: شهید بارز و شاخص ما را در نیمه‌های شب به صورت ناجوانمردانه به شهادت رساندند در صورتی که این شهید والامقام همواره برای خدمت به مردم در جبهه‌های مختلف در تلاش بود و در منطقه و در جبهه‌های مقاومت سال‌های بسیار مبارزه کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: