صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳
مرداد
۱۴۰۰

شماره
۴۸۴۹

امروز: ۴ (مرداد) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Monday 2021 (Jul) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مسؤول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: کار جمع آوری آرای مردم در ششمین دوره انتخابات شورای شهر همدان که به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود با استقرار 710 صندوق الکترونیکی در شعب اخذ رای انجام می‌شود.

به گزارش هگمتانه، محمدحسن میرزایی روز سه شنبه افزود: پیش از این 658 صندوق اخذ رای الکترونیک برای برگزاری این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر همدان درنظر گرفته شده بود که با پیگیری و موافقت وزارت کشور 52 صندوق دیگر به این تعداد اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه 52 صندوق الکترونیکی اخذ رای تحویل فرمانداری همدان شده است، اظهار کرد: با احتساب این تعداد، در مجموع 710 صندوق الکترونیکی برای جمع آوری آرای انتخابات شورای اسلامی شهر همدان در شعب اخذ رای مستقر می‌شود.

وی تصریح کرد: 212 شعبه اخذ رای در شهر همدان برای این دوره از انتخابات درنظر گرفته شده که در هر شعبه با توجه به تراکم جمعیت و ازدحام رای دهندگان، 2 تا پنج صندوق اخذ رای الکترونیک قرار داده می‌شود.

مسؤول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان اظهار کرد: سه درصد از صندوق‌های اخذ رای الکترونیکی به عنوان پشتیبان در نظر گرفته شده تا در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نقص فنی، به عنوان صندوق جایگزین در شعب به کار گرفته شوند.

میرزایی همچنین از افزایش دستگاه‌های احراز هویت برای برگزاری این دوره از انتخابات در استان همدان خبر داد و گفت: یک هزار و 480 دستگاه احراز هویت پیشتر تحویل ستاد انتخابات استان شده بود که 87 دستگاه دیگر نیز برای استفاده در انتخابات 28 خرداد تحویل ستاد انتخابات استان شد.

وی بیان کرد: با قرار دادن کارت ملی فرد بر روی دستگاه احراز هویت، در فاصله کمتر از پنج ثانیه هویت رای دهنده احراز می‌شود که با این کار از رای تکراری، رای افراد زیر 18 سال و استفاده از شناسنامه متوفیان جلوگیری می‌شود.

به نقل از ایرنا، مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: با توجه به برگزاری الکترونیک ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان، اقدامات لازم برای آموزش شهروندان درباره چگونگی رای دادن انجام شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: