صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان اعلام کرد: فعالیت غذاخوری‌ها در شهرستان همدان تا اطلاع ثانوی صرفاً به صورت بیرون بر مجاز است.

به گزارش هگمتانه، محمدعلی محمدی روز یکشنبه در ستاد مدیریت کرونای شهرستان همدان، گفت: چادرهای برپا شده به منظور عرضه اقلام بهداشتی باید با تعداد محدود و تحت نظارت بیشتر فعالیت کنند.

وی با اشاره به مشاهده عرضه اقلام بهداشتی متفرقه و مشکل سد معبر برخی از این چادرها افزود: گروه بازرسی متشکل از فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و شهرداری ضمن بررسی موضوع نسبت به جمع آوری چادرهای غیرضروری اقدام کنند.

فرماندار همدان با بیان اینکه فعالیت غذاخوری‌ها تا اطلاع ثانوی صرفاً به صورت بیرون بر مجاز است، یادآورشد: عادی انگاری در وضعیت شیوع کرونا خطر بزرگی است که ما را تهدید می‌کند و تأکید داریم به ویژه در واحدهای صنفی کنترل شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیشتر شود.

وی با تشکر از همکاری مردم در مراسم آخرین چهارشنبه سال و عدم حضور پنجشنبه و جمعه آخرسال در آرامستان همدان اظهار کرد: با توجه به دوراندیشی و بلوغ اجتماعی در مرکز استان تاکنون در وضعیت زرد قرار داریم اما این وضعیت شکننده است و باید همچنان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام ورزیم.

محمدی یادآور شد: افزایش حضور در مراکز خرید، سفرها و رفت و آمدها در ایام نوروز از مهمترین مواردی است که باعث شده در آستانه ورود به یک شرایط نامناسب و موج چهارم شیوع کرونا باشیم.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد مراجعات، تست‌های مثبت، موارد بستری و فوتی کرونا تصریح کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با میزان شیوع کرونا ارتباط مستقیم دارد.

به نقل از ایسنا، فرماندار همدان در پایان مطرح کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و با رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌ها باید به نحوی عمل کنیم تا در وضعیتی قرار نگیریم که در ماه مهمانی خدا مجبور به عدم برگزاری مراسم معنوی و محدودیت فعالیت مساجد باشیم.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: