صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: در 2 عملیات جداگانه سه دستگاه فلزیاب در شهرستان‌های کبودراهنگ و اسدآباد کشف و ضبط و هشت متهم در این رابطه دستگیر شدند.
به گزاش هگمتانه، سرهنگ جواد خدامرادی اظهار کرد: برابر گزارش دریافتی از نیروهای انتظامی کبودراهنگ به اداره میراث‌فرهنگی این شهرستان، مبنی بر کشف و ضبط 2 دستگاه فلزیاب و ادوات آن از یک خودرو شخصی در یکی از مسیرهای ارتباطی کبودراهنگ، بررسی و تحقیقات در دستور کار نیروهای یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی این شهرستان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در این رابطه پنج نفر با هویت معلوم دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، استان همدان ادامه داد: در شهرستان اسدآباد نیز با کمک نیروی انتظامی منطقه و با مشکوک شدن به یک وسیله نقلیه در مسیرهای ارتباطی این شهرستان، یک دستگاه فلزیاب به همراه ادوات حفاری از سه سرنشین این خودرو کشف و ضبط شد.
سرهنگ خدامرادی گفت: متهمان به همراه ادوات حفاری کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان همدان، فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، همدان ضمن تقدیر از همکاری‌های فرماندهی و کارکنان انتظامی، یادآور شد: خرید، فروش، نگهداری و استفاده از دستگاه‌های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از اداره کل میراث‌فرهنگی، استان است در غیر این صورت با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: