صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان رزن از مرمت اضطراری مسجد روستای بابانظر این شهرستان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، شهروز کهیایی اظهار کرد: به منظور حفظ آثار تاریخی و جلوگیری از آسیب جدی به مسجد امام رضا (ع) روستای بابانظر بخشی از دیوار این مسجد تاریخی مرمت اضطراری می‌شود.
وی افزود: مرمت بخشی از دیوارهای مسجد تاریخی امام رضا (ع) که بر اثر عوامل طبیعی، نیاز به مرمت اضطراری دارد،با همکاری هیأت امنای روستا بابانظر انجام خواهد شد.
کهیایی با بیان اینکه از جمله مزایای مرمت بخشی از دیوار این مسجد تاریخی، جلوگیری از تخریب سایر دیوارها و حفظ بنای بسیار زیبای این مسجد قاجاری خواهد بود، خاطرنشان کرد: مسجد تاریخی امام رضا (ع ) روستای بابا نظر از توابع شهرستان رزن یکی از مساجد بسیار قدیمی و ساخته شده با معماری دوره قاجار است.
به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری رزن، کهیایی گفت: این مسجد یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان رزن محسوب می‌شود که مربوط به دوره قارجایه است و در 26 آزماه 1397 با شماره ثبت 32154 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: