صفحه 1 : زندگی با کتاب صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ایران و جهان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : زندگی با کتاب صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۶

امروز: ۶ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Thursday 2023 (Sep) 28

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان دربازدید میدانی از رودخانه کوی کوثر تأکید کرد: دستگاه‌های متولی به مسؤولیت خود در قبال پوشش رودخانه‌ها و سیلاب‌ها عمل کنند.
به گزارش هگمتانه، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، آیت‌ا... حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به همراه شهردار، فرماندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان و برخی مدیران شهری ضمن حضور در میان ساکنان کوی کوثر و شنیدن مشکلات آنان و بررسی فاضلاب رودخانه کوی کوثر تصمیمات لازم را جهت رفع مشکلات اتخاذ نمودند.
در این بازدید سید مسعود حسینی شهردار همدان، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیریت شهری برای پوشش رودخانه‌های شهر همدان عنوان کرد: پوشش رودخانه‌ها موضوعی است که باید سایر دستگاه‌ها از جمله شرکت آب منطقه‌ای همدان هم مشارکت کنند و مدیران این حوزه باید به مسؤولیت خود در این حوزه عمل کنند و شهرداری هم در کنار آنهاست.
وی افزود: شهرداری همدان علیرغم وظایف متعددی که بر عهده دارد تلاش ها، بودجه و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای ساماندهی رودخانه‌ها تدارک دیده است.
وی با تأکید بر ارائه راهکارهای مناسب برای رفع این معضل تصریح کرد: شهرداری برای کاهش معضلات رودخانه‌ها، اقدامات لازم از جمله لای‌روبی، دیواره سازی و کف سازی رودخانه‌ها را انجام داده است.
این مقام ارشد مدیریت شهری افزود: قبل از سال 1398 پوشش رودخانه‌ها توسط شهرداری‌ها با لحاظ مقررات و نظرات کارشناسی انجام می‌شد ولی بعد از سال 1398 این موضوع ممنوع و مقرر شد سیاست جداسازی آب از فاضلاب در رودخانه‌ها اجرا شود.
حسینی ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها را یکی از مهم‌ترین معضلات دانست و تصریح کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها در آینده ساکنان را دچار مشکل خواهد کرد و تقاضا داریم شهروندان به جد از این موضوع پرهیز کنند.
شهردار همدان با تأکید بر حل ریشه‌ای این معضل افزود: راه حل فعلی دال گذاری موقت بر روی رودخانه‌های سرباز است که تا پایان مهر انجام می‌شود ولی تقاضا داریم دستگاه‌های متولی نسبت به مسؤولیت خود در قبال رودخانه‌ها و سیلاب‌ها عمل کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: