صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۳۸

امروز: ۲۷ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Jun) 16

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: دریافت هرگونه وجه اضافی برای کتاب‌های درسی توسط مدیران مدارس تخلف است‌.
به گزارش هگمتانه، محمود نقوی با اشاره به ثبت‌نام کتاب‌های درسی در استان و گلایه برخی از خانواده‌ها نسبت به دریافت وجه اضافی در برخی از مدارس اظهار کرد: دریافت مبالغ اضافه‌ توسط مدارس از والدین برای ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان تخلف است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ثبت‌نام دانش‌آموزان آغاز نشده و سامانه ثبت‌نام هم باز نیست گفت: در حال حاضر تنها ثبت‌نام کتاب درسی انجام می‌شود و والدین می‌توانند از طریق سامانه مبلغ مورد نظر را واریز کنند و فیش واریزی را برای مدیر مدرسه ارسال کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش همدان با تأکید بر اینکه والدین برای ثبت‌نام کتاب فرزندان خود نیازی به مراجعه به مدرسه و پرداخت هزینه ندارند عنوان کرد: شرایطی فراهم شده که اولیا بتوانند در سامانه ثبت سفارش کتاب درسی وارد شده، ثبت‌نام کنند و به راحتی کتاب‌ فرزندان خود را دریافت کنند.
وی گفت: برخی از اولیا بسته به شرایط‌‌‌ مانند عدم دسترسی به اینترنت از مدارس می‌خواهند کتاب فرزندانشان را سفارش دهند، به همین خاطر تأکید کرده‌ایم نرخ مصوب سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی درباره نرخ کتاب‌ بر روی تابلوی اعلانات اطلاع‌رسانی شود تا والدین از قیمت‌ها اطلاع داشته باشند، مدیران نیز تنها مجاز به دریافت این مبالغ هستند.
نقوی با بیان اینکه تا‌کید داریم اولیا ثبت خرید کتاب را خود انجام دهند تا این مسئله نهادینه شود گفت: دریافت کمک‌های مردمی که در طول سال از طریق انجمن اولیا و مربیان مصوب می‌شود، موضوع جدایی است و اگر مدیری به خانواده‌ها فشار وارد کند که در قالب پول کتاب از آنها مبالغ دیگری دریافت شود، مصداق تخلف بوده و با آن برخورد می‌شود.
به نقل از فارس، وی در پایان از والدین دانش‌آموزان خواست موارد تخلف را به آموزش و پرورش اطلاع دهند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: