صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحه

سود تغییر کاربری اراضی کشاورزی از قاچاق مواد مخدر بیشتر است
هگمتانه، گروه ایران و جهان: معاون سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه سود تغییر کاربری اراضی کشاورزی از قاچاق مواد مخدر بیشتر است گفت: همکاران ما در شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی حتی از متخلفان کتک می‌خورند یا ماشین آنها چپ می‌شود.
اصغر رفیعی معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور در نشست خبری این سازمان اظهار کرد: 18.7 میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور وجود دارد که وجود حدود 600 نفر نیروی گشت برای نظارت و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی کاری بسیار دشوار است.
وی افزود: با وجود کمبود نیروی انسانی برای نظارت بر جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی حدود 68 هزار مورد در سال جاری شناسایی شده است که این امر نشان از کار بزرگ همکاران ما در سازمان امور اراضی کشاورزی کشور است.
معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: همکاران ما در شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی حتی از متخلفان کتک می‌خورند یا ماشین آنها چپ می‌شود.
وی تصریح کرد: متخلفان سودی که از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به دست می‌آورد شاید از قاچاق مواد مخدر نیز بیشتر باشد؛ باید مشکلات ناظران سازمان امور امور اراضی منعکس شود.
رفیعی با بیان اینکه شهرداری‌ها امکانات و نفرات زیادی دارند که می‌توانند برای حفظ اراضی کشاورزی ما را یاری کنند گفت: شهرداری‌ها حریم‌های بیشتری برای توسعه شهر‌ها در نظر گرفته اند که همین امر نیز خود منجر به تغییر کاربری اراضی کشاورزی خواهد شد.
وی گفت:مقام معظم رهبری همواره با حفظ کاربری اراضی کشاورزی تأکید دارند و به درستی حتی حفظ خاک را مهم‌تر از منابع آبی می‌دانند؛ کل کشور باید برای تأمین امنیت غذایی کشور دست به دست هم دهند و از تغییر کاربری اراضی کشاورزی جلوگیری به عمل آورند.
معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور در ادامه اظهار کرد: در سال 1396 مصوبه‌ای برای ایجاد باغشهرها در اراضی ملی به باغشهر داریم که در آن امکان دهکده‌های گردشگری ایجاد شود اما ما هیچ وقت موافقتی با این کار نداشتیم.
وی اظهار کرد: بر این اساس اجازه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی با عنوان باغشهر را نمی‌دهیم و در صورتی نیز که انجام شود حتما تخریب می‌شود.


عذرخواهی به‌خاطر اختلال
10 دقیقه‌ای در اینترنت کشور
هگمتانه، گروه ایران و جهان: طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت کشور اختلال 10 دقیقه‌ای رخ داده در اینترنت کشور حل شده است.
شرکت ارتباطات زیرساخت کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "روز گذشته از ساعت 11:43 به مدت 10 دقیقه شاهد افت ترافیک بین الملل بودیم که به سرعت برطرف شد. شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل این اتفاق از مردم عزیز عذرخواهی می‌کند. لازم به ذکر است که تیم‌های فنی در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند".
اینترنت ثابت و همراه در بازه زمانی 11:44 تا 11:57 دیروز، کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست اما پیگیری از برخی اپراتورها به این نتیجه رسید که ظاهرا مشکلی از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.
گفتنی است سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران که وضعیت شبکه اینترنت را نشان می‌داد، در روزهای گذشته از دسترس خارج شده است.
اختلال در اینترنت کشور طی هفته گذشته هم وجود داشت که در نهایت سهراب آغ بیات - معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور - درباره دلیل اختلال رخ داده در اینترنت کشور اظهار کرده بود با توجه حجم ترافیک داخل کشور و توسعه‌ای که باید اتفاق بی افتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: