صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۷
تیر
۱۴۰۳

شماره
۵۶۶۲

امروز: ۲۷ (تیر) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Jul) 17

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به گازگرفتگی 65 دانشجو در دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی گفت: روز دوشنبه تمام این دانشجویان از بیمارستان مرخص شدند و حال آنها مساعد است‌.
به گزارش هگمتانه، حامد صفاری با اشاره به گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن تعدادی از دانشجویان دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی اظهار کرد: خوشبختانه تمام این دانشجویان مرخص شدند و در حال حاضر هیچ بیمار بستری نداریم.
وی با بیان اینکه روز سوم بهمن‌ماه ساعت 8:43 صبح در رابطه با گازگرفتگی تعدادی از دانشجویان خوابگاه دخترانه دانشگاه سیدجمال با مرکز اورژانس 115 اسدآباد تماس گرفته می‌شود گفت: تعدادی از بیماران توسط اورژانس و تعدادی نیز توسط خودروهای دانشگاه و شخصی به بیمارستان انتقال داده شده بودند.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطرنشان کرد: وقتی دانشکده علوم پزشکی از این موضوع مطلع شد رئیس دانشکده ستاد مدیریت بحران را تشکیل داد و اقدامات لازم توسط تیم معاونت درمان و تیم پشتیبانی بیمارستان نیز انجام شد.
وی با اشاره به اینکه اکثر بیماران انتقال داده شده به اورژانس بیمارستان قائم(عج) اسدآباد دارای علائم تهوع، استفراغ و سرگیجه بودند که از لحاظ علائم حیاتی و اکسیژن خون مانیتور شدند ادامه داد: تعدادی از دانشجویان سرپایی درمان شدند و مرخص شدند و تعدادی هم به اورژانس تحت نظر منتقل شدند.
صفاری با تأکید به اینکه از برخی از دانشجویان با توجه به علائمی که داشتند آزمایش گاز خون شریانی(ای. بی. جی) گرفته شد عنوان کرد: بیمارانی که درد قفسه سینه داشتند نوار قلب گرفته شد و مشاوره قلبی شدند.
وی با بیان اینکه اکثر مراجعه‌کنندگان در وضعیت باثبات بودند و خوشبختانه مشکل خاصی نداشتند و همه آنها مرخص شدند، تصریح کرد: بعد از ظهر هم تعداد کمی از دانشجویان مراجعه داشتند که آنها نیز مورد مراقبت درمانی قرار گرفتند.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ دانشجوی بستری در بیمارستان نداریم و خوشبختانه حال همه آنها خوب بود و ترخیص شدند گفت: تقریبا این دانشجویان 65 نفر بودند که اقدامات درمانی به موقع برای همه آنها انجام شد.
وی در پایان از اقدامات به موقع رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، تیم معاونت درمان و اورژانس بیمارستان قدردانی کرد.
جزئیات گازگرفتگی دانشجویان اسدآبادی از زبان دادستان اسدآباد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسدآباد نیز جزئیات جدیدی از علل گازگرفتگی دانشجویان دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی این شهرستان بیان کرد و گفت: علت اصلی این حادثه بی احتیاطی در نصب هیتر برقی_گازی در ورودی خوابگاه بود.
«محمد شیرزادی» درباره آخرین وضعیت مسمومیت دانشجویان اسدآبادی بر اثر گازگرفتگی افزود: حال همه دانشجویان دانشگاه سیدجمال اسدآبادی که بر اثر گازمنوکسیدکربن مسموم شده بودند مساعد و همگی از بیمارستان مرخص شدند.
وی یادآوری کرد: روز سوم بهمن، جمعی از دانشجویان پس از تماس با اورژانس و گزارش گازگرفتگی، در بیمارستان قائم(عج) اسدآباد تحت درمان گرفتند.
دادستان اسدآباد افزود: تعدادی از این دانشجویان سرپایی و مابقی با مراقبت‌های درمانی مداوا و همه آنها تا شب همان روز مرخص شدند.
شیرزادی اضافه کرد: بی احتیاطی در نصب هیتر برقی_گازی در ورودی خوابگاه زمینه ساز این اتفاق شده بود.
175 دانشجو در خوابگاه دخترانه شماره یک دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی ساکن هستند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: