صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۵
خرداد
۱۴۰۳

شماره
۵۶۲۲

امروز: ۵ (خرداد) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Saturday 2024 (May) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان همدان از پرداخت 16 هزار و 101 مورد وام ازدواج در 9 ماه امسال در استان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، یوسف خدرویسی روز سه‌شنبه اظهار کرد: 73 درصد متقاضیان وام ازدواج دریافت کردند و 5هزار نفر در نوبت هستند البته از پرداخت وام به افرادی که سربازی نرفتند به صورت کشوری جلوگیری شده است.
وی ادامه داد: طی هشت ماه امسال 16 هزار تولد در استان داشتیم که 11 هزار و 505 نفر وام فرزندآوری دریافت کردند و مابقی یا مدارکشان کامل نبوده یا خودشان اقدام نکردند.
خدرویسی گفت: از ابتدای سال‌جاری بیش از 170 کارگاه در حوزه ازدواج و تعالی خانواده، جشن ازدواج، نشست تخصصی در حوزه جهاد تبیین، شش جشن به مناسبت میلاد حضرت امام علی(ع)، 50 ستاد ساماندهی، انتخابات تشکل‌های حوزه جوانان، وبینار دانش‌افزایی برای مشاوران کشور برگزار شده و 40 سری جهیزیه برای خانواده‌های کم‌برخوردار تهیه شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 120 برنامه در حوزه فرهنگی برای دهه فجر برنامه‌ریزی کردیم، یادآور شد: جشن جوان از 11 تا 17 اسفندماه در محورهای علمی، فرهنگی و اقتصادی برگزار می‌شود و در هر شهرستان از 10 جوان تقدیر می‌شود.
خدرویسی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان خیلی از فعالیت‌ها در اختیار ما نیست، گفت: در حوزه اشتغال و تسهیلات فقط تسهیل‌گری می‌کنیم. وام اشتغال دو سال است قطع شده چراکه گفتند اشتغال در اختیار شما نیست، ما خیلی پیگیری کردیم اما وزارت ورزش گفت دست ما نیست بنابراین لازم است ادارات کل راه و شهرسازی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی با ما همکاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه اشتغال و مسکن جوانان مغفول مانده و نهضت ملی مسکن در پیچ و خم کارهای اداری مانده است، خاطرنشان کرد: در حوزه ازدواج برنامه‌های خوبی در هفته ازدواج داریم و توسط سازمان‌های مردمی از 150 زوجی که مراسم عقد خود را برگزار کردند، تقدیر کردیم.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش‌وجوانان استان همدان در پایان یادآور شد: در سال جاری پیشرفت 73 درصدی در پرداخت وام‌های ازدواج داشتیم و این تسهیلات با یک ضامن یا دو جواز کسب، پرداخت می‌شود در صورتی که قبلاً باید سه ضامن داشتند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: