صفحه 1 : پزشکی و سلامت صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۳

شماره
۵۵۸۸

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Sunday 2024 (Apr) 14

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرعامل اتحادیه زنبورداران همدان از خروج عسل همدان از استان و فروش آن با نشان‌های دیگر خبر داد.
به گزارش هگمتانه، عبدالحمید قدرتی بعد از ظهر دیروز در جمع تولیدکنندگان عسل طبیعی در همدان از وجود ظرفیت‌های فراوان و مغفول در حوزه عسل طبیعی همدان سخن گفت و افزود: عسل مرغوب و کاملا طبیعی تولید شده همدان متأسفانه از شهر خارج می‌شود و با نشان‌های دیگر به سفره مردم شهر باز می‌گردد.
دبیر مرکز جهانی طب سینایی نیز گفت: دنبال تشکیل کنسرسیوم عسل در راستای هم‌افزایی بین تولیدکنندگان این ماده غذایی و دارویی هستیم.
محمد صیفی‌کار از تشکیل کنسرسیوم عسل در این شهر خبر داد و اظهار کرد: تشکیل انجمن عسل و فعالیت اعضای آن در زیر یک پرچم و با یک نام بازرگانی واحد در راستای هم‌افزایی بین تولید‌کنندگان عسل مورد توجه است.
وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در حوزه گیاهان دارویی پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و تولیدکننده‌های مواد بهداشتی با پایه گیاهان دارویی از اهداف مرکز است.
دبیر مرکز جهانی طب سینوی با بیان اینکه تعامل همه‌جانبه و تلاش در راستای ایجاد این ائتلاف باعث کیفیت عسل استان و به طبع همراهی مردم با این تولیدکنندگان می‌شود گفت: یک‌صدایی تولیدکنندگان عسل زیر پرچم کنسرسیوم، تسهیل در شنیده شدن مطالباتشان از سوی مسؤولان را به دنبال دارد.
وی با اشاره به مرغوبیت عسل همدان و وجود ظرفیت‌ها در تولید عسل و فرآورده‌های آن بیان کرد: هر سال خرداد ماه تا پایان شهریورماه 500 هزار کلنی از نقاط مختلف کشور به شهر فیروزان شهرستان نهاوند برای استفاده زنبورها از گل گیاه دارویی گشنیز برده می‌شود.
به نقل از روابط عمومی مرکز جهانی طب سینایی شهرداری همدان، صیفی‌کار با بیان اینکه اراده اجلاسیه برای ساخت مستندی از حضور این کلنی‌ها جدی است که این اتفاق نخستین بار در استان رقم می‌خورد در ادامه از برگزاری نمایشگاه عسل طی اسفندماه امسال خبر داد و گفت: این نمایشگاه به صورت تخصصی از عسل و فرآورده‌های آن دو بار در سال برگزار می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: