صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۲۸
اسفند
۱۴۰۱

شماره
۵۳۱۱

امروز: ۷ (فروردین) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Mar) 27

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از تولید سالیانه 1800 تن تخم مرغ در این شهرستان خبر داد.
به گزارش هگمتانه، منصور خزایی اظهار کرد: شهرستان فامنین دارای یک واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت 100 هزار قطعه مرغ تخم‌گذار بوده که این واحد فعال اثرگذار و شاخص برای 20 نفر از جوانان منطقه اشتغال ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: تخم‌مرغ جایگاه ویژه‌ای در سفره ایرانیان دارد و یک غذای کامل است به‌ طوری که بیشترین مواد مغذی و جذب را در بدن انسان دارد.
خزایی با اشاره به تولید سالیانه 41 تن گوشت مرغ بومی در شهرستان افزود: تولیدات دامی سالیانه این شهرستان 30 هزار و 361 تن شامل تولید گوشت قرمز، شیر، تخم مرغ، شترمرغ، گوشت مرغ بومی، تولید گوشت ماهی و عسل بوده که از این میزان تولیدات 1694 تن به تولید سالیانه گوشت قرمز اختصاص دارد.
وی در ادامه از 500 هکتار سامانه آبیاری نوین کشاورزی در دست مطالعه و اجرا در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: زیرساخت‌های لازم برای انجام آبیاری مدرن از طریق اجرای انواع سامانه‌های آبیاری نوین کشاورزی در بیش از 90 درصد اراضی آبی شهرستان فراهم شده و امسال هم 500 هکتار سامانه‌ آبیاری نوین کشاورزی در دست مطالعه و اجراست.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین همچنین با اشاره به اصلاح الگوی کشت اضافه کرد: به منظور مصرف بهینه منابع آبی و اصلاح الگوی کشت، برنامه‌ریزی‌های لازم برای کشت گیاهان دارویی در اراضی کشاورزی و مزارع شهرستان انجام گرفته است.
وی با اشاره به کشت آزمایشی دو هکتار گیاه دارویی اسطوخودوس و یک هکتار گشنیز برای نخستین بار در شهرستان در اوایل سال جاری، گفت: طی سال‌های اخیر کشت گیاهان چند ساله نظیر زعفران به میزان 13.5 هکتار و گل محمدی به میزان 6.5 هکتار در شهرستان انجام شده و گیاهان یک ساله شامل سیاه‌دانه، زیره سبز، بابونه، گاوزبان، بادرنجبویه و کاسنی هر ساله در سطحی در حدود سه هکتار در شهرستان کشت می‌شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: