صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ورزش صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۹
اسفند
۱۴۰۲

شماره
۵۵۶۶

امروز: ۹ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Feb) 28

عناوین صفحههگمتانه، گروه شهرستان: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از ثبت 2 وقف جدید به ارزش ریالی بیش از 50 میلیارد ریال خبر داد و گفت: شمار موقوفه‌های این شهرستان هم اینک به 193 مورد رسید.
به گزارش هگمتانه،حجت‌الاسلام "ابوذرعباسی" روز چهارشنبه اظهار کرد: این موقوفات توسط «غلامرضا عبدی» و حجت الاسلام نبی الله زمان‌پور» با وقف 2 باب مغازه صورت گرفت.
وی افزود: یکی از این موقوفات با نیت اطعام‌دهی در ماه رمضان و وقف دوم نیز با اطعام و عزاداری برای سیدالشهدا(ع) و کمک به بیماران سخت درمان و خیرات و نذورات وقف شده است.
وی با بیان اینکه یک وقف ارزشمند دیگر نیز در دست اقدام است و به‌زودی ثبت خواهد شد بیان کرد: ملایر با داشتن 193 موقوفه و بیش از 63 درصد اراضی موقوفه، در حوزه وقف در استان همدان و کشور سرآمد است.
وی همچنین به اعزام هفت نفر از کادر درمان ملایر به عتبات عالیات و کربلای معلی خبر داد و افزود: در راستای تجلیل از خدمات کادردرمان در دوران کرونا هفت نفر از کادر درمان این شهرستان به قید قرعه به عتبات عالیات اعزام شدند.
حجت الاسلام عباسی اظهار کرد: بزرگترین موقوفات شهرستان مربوط به شادروان سیف الدوله در حوزه‌های درمانی، آموزشی، اطعام‌دهی و روضه‌خوانی است که تمام تلاش ما اجرای نیت‌های واقفان این شهرستان است.
به نقل از ایرنا، وقف کردن احکام خاص خود را دارد و در احکام اسلامی وقف، بر حبس عین مال و تسبیل منافع تأکید می‌شود و مال در این معنا قابل انتقال، فروش یا وراثت نیست. واقف باید برای موقوفه خود نیت کند، نیت‌هایی که برای موقوفه در نظر گرفته می‌شود، بسیار متنوع است و واقفان با انگیزه‌ها و نیت‌های گوناگونی مال خود را برای این امر خیر در نظر می‌گیرند.
به طور معمول برای این امر پسندیده صیغه وقف خوانده می‌شود که در آن شخص نیت می‌کند که موقوفه خود را در چه راهی وقف کند، در برخی موارد نیز وقف نامه نوشته می‌شود که در آن، موقوفه، نیت وقف و تولیت مال به ثبت می‌رسد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: