صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ورزش صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۹
اسفند
۱۴۰۲

شماره
۵۵۶۶

امروز: ۹ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Feb) 28

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همدان با بررسی کارشناسانه و تخصیص نقدینگی گره از مشکلات پنج طرح تولیدی و صنعتی این استان باز کرد.
به گزارش هگمتانه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان روز سه شنبه در سی و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار کرد: 51 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به منظور رونق و رفع مشکلات فعالیت‌ 2 واحد صنعتی و کشاورزی این استان و با تصمیم و تصویب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، پرداخت شد.
ظاهر پورمجاهد تصریح کرد: بررسی مسایل و مشکلات سه طرح صنعتی و تولیدی دیگر نیز از مباحث این جلسه بود که با بررسی کارشناسی و تصمیمات مؤثر، موانع و مشکلات فرا روی این واحدها نیز مرتفع شد.
همچنین یکی از طرح‌های تولیدی شامل کارخانه تولید پک استریل اتاق عمل و تجهیزات پزشکی به دلیل جانمایی نامناسب و حساسیت موضوع بهداشتی آن برای مراحل صدور پروانه بهره برداری و تعیین تکلیف نهایی به وزارت بهداشت ارجاع شد.
وی گفت: این سه واحد در مسیر فعالیت با مشکلاتی مانند تقسیط بدهی گاز و بدهی بانکی مواجه بودند که با بررسی و تقسیط وام‌های پرداختی این واحدها به شرط آنکه با تمام توان ادامه فعالیت دهند و همچنین افزایش اشتغال داشته باشند، موافقت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به رویکرد محوری مدیریت ارشد اجرایی استان برای رونق تولید و رشد اقتصادی، گفت: حمایت مؤثر از بخش تولید و تولیدکنندگان و رفع موانع موجود در مسیر رشد و توسعه اقتصادی استان به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار قرار دارد.
پورمجاهد با تأکید بر ضرورت همکاری و تعامل بیشتر بانک‌های استان با ستاد در راستای حمایت از واحدهای تولیدی اظهار کرد: حمایت و پشتیبانی از صنایع موجود برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار، زمینه مناسب برای حضور فعال و مؤثر بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در عرصه اقتصادی و حوزه تولید استان را فراهم می‌کند.
وی تصریح کرد: تیم مدیریتی اقتصادی در استان همدان با محوریت استاندار به صورت جدی و عملی حامی تولیدکنندگان هستند که علاوه بر جلسات ستاد تسهیل در هیأت خبرگان بانکی و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مسائل و مشکلات این قشر مطرح و به صورت دقیق بررسی می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: واحدهای تولیدی در مرحله نخست باید در سامانه ستاد تسهیل به نشانی tashil.stsm.ir تقاضای خود را ثبت کنند و سپس درخواست آنها در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد تا در صورت رفع نشدن مشکل، موضوع در ستاد تسهیل استان مطرح و برای رفع آن تصمیم گیری شود.
به نقل از ایرنا، پورمجاهد اظهار کرد: علاوه بر این، مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز از سال گذشته برای پاسخ گویی به مسایل و مشکلات این حوزه، راه‌اندازی و فعال شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: