صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۳
مهر
۱۴۰۲

شماره
۵۴۴۳

امروز: ۳ (مهر) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Monday 2023 (Sep) 25

عناوین صفحههگمتانه، گروه فرهنگی: ستایش نگاری(تقریظ ) مقام معظم رهبری بر کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» روایت خاطرات کونیکو یامأمورا (سبا بابایی)، یگانه مادر شهید ژاپنی رونمایی شد.
به نوشته فارس، سیزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت همراه با انتشار ستایش‌نگاری رهبر انقلاب بر کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب»، چهارشنبه 9 شهریورماه در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد و در آن تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب که روایت خاطرات کونیکو یامأمورا (سبا بابایی)، یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران، اثر حمید حسام و انتشارات سوره مهر است، با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علیرضا مختارپور رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، ایمان عطارزاده رئیس حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما رونمایی شد.
مقام معظم رهبری در خصوص این کتاب نوشتند:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
سرگذشت پرماجرا و پرجاذبه این بانوی دلاور که با قلم رسا و شیوای حمید حسام نگارش یافته است، جداً خواندنی و آموختنی است. من این بانوی گرامی و همسر بزرگوار او را سال‌ها پیش در خانه‌شان زیارت کردم. خاطره آن دیدار در ذهن من ماندگار است. آن روز، جلالت قدر این زن و شوهر با ایمان، با صداقت و با گذشت را مثل امروز که این کتاب را خواندم، نمی‌شناختم؛ تنها گوهر درخشان شهید عزیزشان بود که مرا مجذوب می‌کرد. رحمت و برکت الهی شامل حال رفتگان و ماندگان این خانواده باد.
ساخت فیلم براساس زندگی خانم بابایی، حرکت مهم و مؤثری در جهت معرفی و آبرو بخشیدن به خانواده اسلامی و مردم مسلمان است و نباید از آن غفلت شود.
سید علی خامنه‌ای/ اردیبهشت 1401»
کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» خاطرات خانم کونیکو یامأمورا، مادر شهید محمد بابایی توسط انتشارات سوره مهر و به قلم حمید حسام منتشر شده و تا به حال 26 مرتبه تجدید چاپ شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: