صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۵
آذر
۱۴۰۱

شماره
۵۲۳۱

امروز: ۱۵ (آذر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Tuesday 2022 (Dec) 06

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه شهرستان: مدیر روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان از برق‌گرفتگی یک جوان همدانی با برق دستگاه سیرشویی خبر داد.
به گزارش هگمتانه، علیرضا صارمی در توضیح این خبر اظهار کرد: روز سه‌شنبه مرد 30 ساله در منطقه شهرک صنعتی بهاران شهرستان بهار هنگام استفاده از دستگاه سیرشویی به علت اتصالی برق و بی احتیاطی دچار برق گرفتگی شد و جان باخت.
وی اضافه کرد: با توجه به فصل برداشت سیر در استان همدان لازم است نکات ایمنی در این خصوص رعایت شود.
صارمی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال چهار نفر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند، گفت: بررسی‌های انجام شده در سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد بیشتر برق گرفتگی‌ها به علت ناآشنایی با اصول پیشگیری از وقوع برق گرفتگی و بی توجهی به اصل کلی برق گرفتگی یعنی عبور جریان برق از بدن به زمین اتفاق می‌افتد.
وی مطرح کرد: بیشترین میزان برق گرفتگی در فصل تابستان رخ می‌دهد چراکه با آغاز فصل گرم سال و راه‌اندازی دستگاه‌های برودتی و سرویس کولرها تعداد قربانیان ناشی از برق گرفتگی در جداول آماری این اداره کل افزایش می‌یابد.
مدیر روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه در روزهای گرم سال قرار داریم و راه‌اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان باید اصول فنی و نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری سامانه‌های سرمایشی و استفاده از وسایل برقی به کارگیرند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: