صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : شهروند کوچولو صفحه 8 : فرهنگی

۶
تیر
۱۴۰۱

شماره
۵۱۰۲

امروز: ۶ (تیر) ۱۴۰۱ ◀ ◀ Monday 2022 (Jun) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: در مراسم بزرگداشت نادر طالب‌زاده، دوستان و نزدیکان وی از او به عنوان علمدار جبهه فرهنگی و مدافع حق و مبلغ اسلام و مهدویت یاد کردند.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، عصر دوشنبه مراسم گرامیداشت سردار مجاهد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، مرحوم استاد حاج نادر طالب‌زاده در همدان و با حضور مدیران، مسؤولان استان و خانواده مرحوم طالب‌زاده و تنی چند از دوستان وی در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا برگزار شد. این مراسم با پخش نماهنگ‌های مستند از این هنرمند وارسته و تحلیل و بررسی آثار وی همراه بود که 3 تن از نزدیکان این مجاهد راه حق به بیان خاطراتی از شخصیت وی پرداختند.
رضا برجی، از دوستان نادر طالب‌زاده که خود نیز عکاس و مستندساز است، طالب‌زاده را مرد روزهای سخت و علمدار جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: نادر کسی بود که شیفته عرفان و نابی وجود امام خمینی(ره) شد و خود نیز یک عارف بود.
وی با اشاره به اینکه نادر ریا را نمی‌فهمید، افزود: طالب‌زاده کسی بود که به دنبال تبیین جبهه مقاومت بود.
برجی با بیان اینکه نادر طالب‌زاده در راهی که قدم گذاشته بود موفق به تربیت شاگرد شد، اظهار کرد: نادر بر این باور بود که باید سنت‌شکنی کنیم و اعتماد رسانه‌ای ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: بیایید ما هم راه نادر را ادامه دهیم، اعتماد رسانه‌ای را در جامعه ایجاد و سلطه رسانه صهیونیسم را بشکنیم.
در ادامه هم سهیل اسعد، مبلغ آرژانتینی با اشاره به تهیه برنامه‌هایی چون افق نو، عصر و راز توسط نادر طالب‌زاده گفت: انتخاب این عناوین به این دلیل بود که نادر یک نگاه عمیق به حق و حقیقت داشت و گفتمان انقلاب را به عنوان افق نو نگاه می‌کرد و در هر افقی چیز جدید را باز می‌کرد.
وی با اشاره به اینکه داشتن افق نو نادر در هر لحظه و هر ساعت برای من جذاب بود، عنوان کرد: نادر می‌دانست که زبان هنر، بهترین زبان برای ارتباط بین‌المللی است و ایدئولوژی اسلامی را در قالب هنر می‌گنجاند و مسائلی چون مهدویت، اربعین و... را با زبان هنر بیان می‌کرد.
اسعد ابراز کرد: عمق فکری نادر بر استفاده از هنر برای مطرح کردن حقایق بود، در واقع حاج نادر در امتداد زمان بعد از اینکه متولد شد تا آخر دنیا رفته است.
وی تصریح کرد: نادر یک گذشته آمریکایی دارد که از آن تجربه و سوابق استفاده کرد و برای هزار سال بعد فعالیت کرد که مهم‌ترین آن تربیت شاگرد و کادرسازی است که خیر ماندگار است.
حمید جوادی، همکار نادر طالب‌زاده هم با اشاره به اینکه حاج نادر در زمان ساخت بشار منجی اذن خود را گرفت و تا آخرین لحظه یا مهدی گفت، اظهار کرد: او همیشه می‌گفت باید مخلص حق بود و آن را بالاتر از خود دید.
وی با بیان اینکه عمر کوتاه است و باید برنده از این دنیا رفت، عنوان کرد: نادر کسی بود که علاوه بر تربیت شاگرد، استاد هم پرورش می‌داد و بسیار بر حفظ کرامت انسانی نیروهایی که برای او کار می‌کردند تأکید داشت.
جوادی اظهار کرد: نادر خالصانه برای خدا و حق قدم برداشت و هدف او حق، اسلام و مهدویت بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: