صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۱
اردیبهشت
۱۴۰۰

شماره
۴۷۹۱

امروز: ۲۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Tuesday 2021 (May) 11

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: استاندار همدان گفت: میانگین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان همدان 61 درصد گزارش شده است که با این عدد نمی‌توان به رفع محدودیت‌های کرونایی امیدوار بود.

به گزارش هگمتانه، سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: میانگین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان همدان 61 درصد گزارش شده است که با این عدد نمی‌توان به رفع محدودیت‌های کرونایی امیدوار بود بلکه باید این رقم را به بیش از 90 درصد رساند.

وی اضافه کرد: به طور حتم رعایت 90 درصدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی موجب تغییر رنگ استان از قرمز به وضعیت زرد و آبی کرونایی می‌شود که در این وضعیت بیشتر مشاغل گروه‌های 2، سه و چهار می‌توانند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

استاندار همدان گفت: در حال حاضر شهرستان تویسرکان در وضعیت زرد و 9 شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که امید می‌رود با افزایش توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، در هفته‌های آینده رنگ بندی دیگر مناطق استان نیز تغییر کند.

شاهرخی از فعالان در گروه شغلی 2، سه و چهار که همراهی خوبی با ستاد کرونا داشتند قدردانی کرد و گفت: بار فشار به کادر بهداشت و درمان با وفاق و همدلی کاهش یافته و در صورت نبود همدلی و انسجام بین مجموعه‌های عضو ستاد کرونا به طور حتم حوزه بهداشت و درمان با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شد.

استاندار همدان تأکید کرد: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا مهمترین عامل گسترش ویروس و گرفتاری افراد در دام این بیماری دورهمی خانوادگی و شرکت در اجتماعات است بنابراین همچنان برگزار نشدن مراسم‌ و حضور نیافتن در تجمعات مورد تأکید است.

شاهرخی با بیان اینکه کار بازرسی از صنوف باید تشدید شود اظهار کرد: شاهد آغاز مرحله سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا به صورت آزمایشی در شهر همدان هستیم و سه هزار نفر از اهالی این شهر زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند که امید می‌رود با نتیجه بخش بودن این واکسن همه مردم بتوانند خود را علیه کرونا واکسینه کنند.

حیدری‌مقدم: تزریق 16 هزار دوز واکسن کرونا در استان همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم با بیان اینکه مرحله سوم تزریق واکسن از دیروز در استان آغاز شده است و در این مرحله سه هزار نفر واکسینه می‌شوند گفت: تاکنون 16 هزار دوز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است.

رشید حیدری مقدم با بیان اینکه روز جمعه 30 نفر واکسینه شدند اظهار کرد: استان همدان با تلاش شبانه روزی و ایثار کادر حوزه سلامت از موج سهمگین چهارم در حال عبور است.

وی گفت: روز جمعه بیماران بستری مثبت141، سرپایی مثبت 361 نفر و فوتی ها، 10 نفر بوده است و هم اینک یک هزار و 300 بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا افزود: رنگ بندی شهرستان‌ها در حال تغییر است و تویسرکان به حالت زرد بازگشته و شهرستان‌های رزن، کبودراهنگ و بهار تا پایان هفته به رنگ نارنجی یا زرد تغییر می‌کنند.

حیدری مقدم اظهار کرد: ویروس کرونا هوشمند شده و برای مواجهه با آن نیاز به برنامه‌های هوشمند است و با ورود هر موج ساختار ویروس تغییر کرده که به موازات آن ساختار بهداشتی هم قوی شده است.

وی اقدامات صورت گرفته در مواجهه با ویروس کرونا در موج چهارم را خرید و نصب سه دستگاه اکسیژن ساز، 25 دستگاه ونتیلاتور و تشکیل کمیته ترخیص بیماران برای نخستین بار در کشور دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بیان کرد: همچنین 250 دستگاه کپسول 400 تا 600 لیتری، 250 تخت بیمارستانی در این مدت اضافه شده و تعداد مراکز 16 ساعته و ساعت کاری 200 مرکز سلامت افزایش یافته است.

به نقل از ایرنا، حیدری مقدم ادامه داد: با تشدید بازرسی‌های میدانی از هفته گذشته تاکنون 939 واحد صنفی اخطار دریافت کرده و 107 واحد پلمب شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: